Bol si klamaný. Celý svoj dospelácky život, a možno aj počas svojho detstva.

Hovorila ti to tvoja matka. Hovorili ti to tvoje kamarátky. A ty si tomu veril. Bral si to ako fakt a riadil si sa tým. A ak sa tým stále riadiš, podľa všetkého aktuálne nemáš priateľku a nevieš prečo.

O čom to hovorím? Prečo som si taký istý, že viem, čo ti to tvoja matka a ženy z tvojho okolia natárali? Pretože to hovoria skoro všetky ženy. A mne to došlo až v mojich 27 rokoch!

Nemyslia to zle. Rozhodne im nič nevyčítam. My, muži, ale musíme pochopiť, že to, čo nám hovoria, nie je pravda. Musíme sa tým prestať riadiť.

Si na to pripravený? Si pripravený dozvedieť sa fakt, ktorý ti podľa všetkého zmení život?

Situácia, v ktorej ti ženy v snahe pomôcť klamú

  1. Páči sa ti nejaké dievča, ale ona o teba nemá záujem a ty nevieš prečo.
  2. Nájdeš si priateľku, ale po chvíli sa s tebou rozíde a ty nevieš prečo.

Nerozumieš, čo sa to stalo. Sám seba sa pýtaš prečo. „Urobil som niečo zle? Mám niečo zmeniť?“ A vtedy príde tvoja matka alebo kamarátka a v snahe pomôcť ti, ti povie: „Nič si neurobil zle. Si dobrý chlapec. Musíš iba nájsť také dievča, ktoré si ťa bude vážiť takého, aký si.“ Tebe to pozdvihne náladu a preto, že ti to hovorí žena, zoberieš to ako fakt.

Hlúposť! Nepočúvaj to. Nie je nič horšie, čo ti v tom momente môže žena povedať.

Keď máš povahu alebo správanie, ktoré sa nepáči jednému dievčaťu, podľa všetkého sa nebude páčiť ani inej. Prečo? Pretože všetky ženy (tak ako aj muži) si stále vyberajú partnerov rovnakým spôsobom ako si ich vyberali pred tisíckami rokov. A je jedno, či to dievča vyrástlo na Slovensku, v USA, Thajsku alebo v pralese Papui Novej Guinei.

Je dokázané, že dievčatám trvá dlhšie, kým sa zaľúbia, ako to trvá chalanom (zdroj). Taktiež je faktom, že ženy sa pri hľadaní partnera pozerajú na iné atribúty ako muži.

Ako tento problém vyriešiť?

  1. Zisti, čo považujú dievčatá za atraktívne
  2. Staň sa atraktívnym

 

Zisti, čo považujú dievčatá za atraktívne u mužov

Väčšina chalanov to vie bez toho, aby sa to musela učiť v škole alebo aby im to vysvetľoval ich otec. Bohužiaľ, naša kultúra, výchova na školách a tiež naše matky z väčšiny z nás vychovávajú dobrákov. Milých chlapcov, ktorí čakajú na tú pravú, ktorá si všimne, akí sú milí, všímaví a láskaví a bude ich za to navždy milovať. Žiadna si to ale nevšimne! A ak aj áno, nemá záujem o nič viac ako o priateľstvo.

Čo považujú dievčatá za atraktívne

  1. Peniaze a moc
  2. Vzdelanie a vedomosti
  3. Silu a zdravie

1. Peniaze a moc

Každý jeden chalan vie, že dievčatá si rady nechávajú kupovať drinky alebo kabelky (po novom iPhony). Je tak? Naša spoločnosť nás ale učí, že dievčatá, ktoré od chalanov vyžadujú peniaze, sú zlé (samozrejme sa tu nebavíme o extrémoch, kde sa dievča točí okolo starého tučného chlapa len kvôli peniazom).

Ja som si vždy myslel, že peniaze nie sú dôležité. Že záleží iba na tom, či sa dvaja ľúbia, a ak sa ľúbia, je jedno, či sú chudobní alebo bohatí, stále budú šťastní. Aký som len bol naivný. Ani neviem odkiaľ som to mal. Z filmov, ktoré nám púšťali v televízií? Alebo z rozprávok či detských knižiek?

Faktom je to, že žiadny chudobný chalan nie je sexy. Zapamätaj si to. Ani ten najmilší, najkrajší chalan neobstojí, ak nemá peniaze.

V Austrálií sa so mnou rozišlo jedno dievča po iba 3 mesiacoch, a hlavným dôvodom bolo to, že som bol v tom období bez peňazí. V Austrálií som bol už pol roka, peniaze sa mi míňali a ja som stále nemal prácu, takže som šetril kde sa dalo. Po chvíli ju to so mnou omrzelo a pár dní po našom rozchode skončila s iným (zhodou okolností mojím vtedajším kamošom), ktorý mal peňazí habadej. Náhoda? Už si to nemyslím. Mimochodom, bola pôvodom z Japonska. Toľko o tom, či sa ženy chovajú v určitých veciach rovnako na celom svete, alebo nie.

S mojou ex z Južnej Kórei, s ktorou som bol 3 roky, sme sa veľmi často hádali ohľadom peňazí. Podľa mňa ona míňala na somariny (značková kabelka za 300 dolárov ako darček jej matke), podľa nej ja som bol skúpy. Iba donedávna som to hádzal na našu rozdielnu výchovu. Ja som bol vychovaný inak ako ona a preto peniazom udeľujeme inú hodnotu. Teraz to už ale vidím inak.

Prečo chcú dievčatá chalanov s peniazmi

Keď sa nad tým zamyslíme, opäť vieme všetci odpovedať. Chcú mať dobré zabezpečenie do budúcnosti. Nie len pre ne, ale aj pre ich deti. Je to jednoduché, logické a opäť podložené mnohými vedeckými výskumami. Dokonca, ženy si viac užívajú sex s bohatším partnerom.

2. Vzdelanie a vedomosti

Keď muž nemá peniaze, moc ani slávu (moc a sláva sú ďalšie náznaky toho, že má peniaze), žena sa pozrie na to, či má muž potenciál na ich zarobenie. Je dosť inteligentný na to, aby peniaze získal neskôr? Študuje? Bude z neho doktor či právnik?

Zamyslite sa nad tým. Opäť to dáva z evolučného hľadiska význam.

3. Sila a zdravie

Ženy nie sú fyzicky také silné ako muži. A preto vždy potrebovali a stále potrebujú ochranu, nech sa oháňajú rodovou rovnosťou koľko len chcú. Od muža teda okrem peňazí potrebujú aj ochranu. Ochranu pre ne samotné a samozrejme taktiež pre ich deti. To je podľa všetkého dôvod, prečo sa ženám páčia silní, svalnatí muži, aj keď v dnešnej dobe už vďaka ochrane, ktorú nám všetkým poskytuje štát a zákony, svaly nie sú až také potrebné ako boli v minulosti.

Svaly taktiež indikujú zdravie. Zdravie je veľmi dôležité, nakoľko žiadna žena nechce mať deti s mužom, ktorý o niekoľko rokov umrie. Žena tým pádom stratí nie len peniaze, ale aj ochranu seba a svojich detí.

Opäť, prsty v tom má biológia – ženy takto nepremýšľajú cielene, ale nepriamo, podvedome.

 

Staň sa atraktívnym

Vždy som bol v tom, že iba „musím nájsť tú pravú“. Vedel som, že som dobrý chalan a že si to nejaké dievča musí všimnúť. Ako veľmi by mi pomohlo, keby mi niekto dal pred 10 rokmi facku a povedal, že to tak jednoducho v reálnom živote nefunguje.

Teraz sa dostávame k tomu dôležitému. Akčný plán.

 

Ako sa stať atraktívnym pre ženy

Už sme si prebrali, po čom ženy v chlapovi túžia. Teraz si to preložme do našej reči a do akčných bodov, aby sme vedeli, čo s tým môžeme urobiť.

1. Peniaze a moc

Prestaň plakať, že ženy chcú peniaze. Je to tak, či sa ti to páči, alebo nie. Nehľadaj popolušku. Vieš, že žiadna neexistuje. Kedy si naposledy na profile nejakej baby čítal, že je „aj do voza, aj do koča“?

Mnoho chlapov vie, že ženy ľúbia peniaze a preto sa celou mocou snažia vykričať svetu koľko peňazí majú (predstav si zlaté hodinky, drahé autá a pod.). Často krát je to ale z ich strany zakrývanie chuti kyslého citróna cukrom. Možno na krátko omámia jednoduché baby, ktoré sa rady vozia na drahých autách, ale keď si budú hľadať ženu, tak im to moc nepomôže. Žena, ktorá si hľadá muža, si najskôr veľmi dobre preverí, odkiaľ dané peniaze na zlaté hodinky a drahé auto pochádzajú.

Takýto show-off chlapci sa mi vždy hnusili a možno aj to je jeden z dôvodov, prečo som si nikdy nechcel pripustiť, že všetky baby vyžadujú od svojho partnera aby bol finančne zabezpečený. Z evolučného hľadiska to ale dáva význam.

Čo máš teda robiť?

Zarábaj peniaze

Začni podnikať. Staň sa finančne nezávislý. Mal by si to robiť hlavne kvôli sebe, ale ak ťa fakt, že ženy preferujú zabezpečených mužov namotivuje, nemám nič proti.

Nehovor o peniazoch v negatívnom význame

Niekedy stačí zmeniť iba malý detail a hneď budeš pôsobiť na opačné pohlavie úplne iným dojmom. Odkedy cestujem po Ázií, v rozhovore s inými som často spomenul, že nemám veľa peňazí na míňanie, pretože veľa cestujem. Alebo som spomenul, že niečo je drahé a niekde inde to bolo lacnejšie. Pre nás, chalanov, je to drobnosť, aby baby si to všimnú a ani nevieš ako a máš o jeden veľký bod menej.

Nehovorím ti, aby si klamal alebo zavádzal. Podobné praktiky určite nájdeš na mnohých „ako zbaliť babu“ či „ako dostať babu do postele“ blogoch – o tom ale môj blog post určite nie je. Ide o to prezentovať sa v čo najlepšom svetle, ale bez zavádzania.

Nikto nemá rád ľudí, ktorí sa neustále sťažujú. Odkedy mi to došlo, snažím sa sťažovať čo najmenej. Teraz, keď viem, že ženy nemajú rady mužov „bez peňazí“, snažím sa nepôsobiť ako muž bez peňazí. Nie, stále nenosím zlaté (ani fejkové) hodinky a ani žiadne retiazky.

2. Vzdelanie a vedomosti

Vzdelávaj sa

Je to dobré pre teba a taktiež to zvýši tvoju konkurencie schopnosť na trhu s láskou. Ženy majú jednoducho rady inteligentných chlapov. Nechcú sa predsa donekonečna s tebou rozprávať iba o futbale.

3. Sila a zdravie

Pravidelne cvič

Chceš sa páčiť ženám? Schudni! Alebo priber! Podľa toho, čo potrebuješ.

Ja som mal celý svoj dospelácky život problémy s pribratím. Ako puberťákovi mi moji rodičia stále hovorili, že sa nemám čoho báť a že určite časom priberiem. Do mojej 27-ky som ale nepribral ani pf. Stále som bol na moju výšku veľmi chudý. A všetci naokolo mi to neustále pripomínali, akoby som bol slepý (díky, nie som). Čo ma hnevalo najviac bolo, keď mi to hovorili dievčatá, či dokonca nejaké konkrétne dievča, ktoré sa mi páčilo. Naposledy mi to povedala ona. Tá, po ktorej som najviac túžil. Až vtedy mi došlo, že to ja sa musím zmeniť.

Odvtedy pravidelne cvičím, pribral som na váhe, sile aj svaloch, a vyzerám tak dobre ako som v živote nevyzeral. A vieš čo? Funguje to. Cítim sa lepšie, zdravšie, mám väčšie sebavedomie a babám sa páčim jednoznačne viac ako predtým. Ako to viem? Jednoducho viem.

 

Záver

Máš na výber. Môžeš nariekať, že ťa žiadna baba nechce, ako som dlho nariekal ja. Alebo s tým môžeš niečo urobiť. Teraz už vieš, kde je problém. Máš obrovskú výhodu, ktorú sme ja a moji rovesníci nemali. Na škole nás neučili po čom ženy naozaj túžia. Rodičia nám to taktiež nevedeli vysvetliť, pretože to sami nevedeli. Našťastie v dnešnej dobe už existujú mnohoročné štúdie, knihy a odborné články, ktoré to dnešným mladým výrazne uľahčujú.

Zarábaj peniaze. Vzdelávaj sa. Staraj sa o svoje telo. A ženy prídu do tvojho života samé.

 

Záverečná poznámka

Týmto článkom v žiadnom prípade nezhadzujem dôležitosť žien v našej spoločnosti. V žiadnom prípade ani len nenaznačujem, že by boli menejcenné alebo menej dôležité. Faktom ale je, že z evolučného hľadiska majú muži a ženy v spoločnosti inú úlohu. To je aj dôvod, prečo máme iné pohlavné orgány, no nie?

Tento článok je napísaný pre mužov. Verím, že dievčatá sa zaň na mňa nebudú hnevať, čo by ma mrzelo. Celý môj život som sa snažil ženy pochopiť a až teraz mi to všetko dáva význam. Viem, že mnoho iných mužov je podobne zmätených ako som bol donedávna ja, a preto sa chcem s tým, čo som sa naučil, podeliť.

A čo ma najviac ovplyvnilo a zmenilo môj pohľad na ženy a na ich myslenie? Táto kniha (v angličtine).

– Lubo Jurík, marec 2015, Kuala Lumpur, Malajzia

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje osobné skúsenosti? Napíš mi do diskusie nižšie. Odpovedám na každý komentár.

Chceš dostávať nové články a podcasty Sám Sebe Pán emailom?

Pridaj sa k vyše 1200 ľuďom, ktorí pravidelne dostávajú nové články a podcasty zo SámSebePán.sk zadarmo priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí si nové články prečítajú.