O projekte Sám Sebe Pán

Prečo vznikol projekt Sám Sebe Pán

  1. Pretože každý z nás má obrovský potenciál, ale väčšina ľudí ho nikdy naplno nevyužije.
  2. Pretože mnoho ľudí nežije taký život, aký by chceli.
  3. Pretože každý by mal mať právo byť sťastný a žiť život podľa svojich predstáv.
  4. Pretože každý má potenciál prekonať sám seba.

Čo je cieľom projektu Sám Sebe Pán

1. Inšpirovať k zamysleniu sa

Ukázať ľuďom, že život sa dá žiť aj inak. Že každý človek môže „vylepšiť“ sám seba alebo svoj život. Že akákoľvek životná situácia sa dá prekonať. Že je lepšie bojovať ako nič nerobiť a oddávať sa tomu, čo príde.

Že nikto nie je dokonalý, ale pracovať na sebe je dobré. Že každý sa môže zlepšiť v tom, v čom „nie je dobrý“ alebo čo mu „nejde“. Že spolu toho dokážeme viac ako každý zvlášť. Že myslieť pozitívne má veľký význam.

Že treba mať sny, ale aj pracovať na ich dosiahnutí. Že nič nie je zadarmo, a že keď človek niečo chce, musí pre to aj niečo urobiť. Ale že sa to dá, a úspech je bližšie ako si mnohí myslia.

2. Motivovať k činom

Pomôcť čo najviac ľuďom zmeniť svoj život k lepšiemu. Umožniť čo najviac ľuďom dosiahnuť to, po čom v živote túžia, či už je to zmeniť svoje vlastnosti, svoju osobnosť, svoje zamestnanie, svoj životný štýl alebo niečo úplne iné.

Myslíš, že ti môžem nejako pomôcť? Napíš mi email na lubo@samsebepan.sk.

Prečo sa v článkoch prihováram iba k mužov

Nie, blog Sám Sebe Pán nie je iba pre mužov. V článkoch sa prihováram „k mužom“, pretože nechcem písať v množnom čísle, a keďže ja sám som muž, príde mi zvláštne písať „k ženám“. Keď si mám vybrať napríklad medzi „Mali by ste myslieť pozitívne“, „Mal by si myslieť pozitívne“ a „Mala by si myslieť pozitívne“, vyberiem si mužský rod, pretože mi príde najprirodzenejší. Samozrejme ale moje články sú venované ako mužom, tak aj ženám. Ba čo viac, môj blog číta 60% žien a 40% mužov.

Čauko, volám sa Lubo

Už 9 rokov som nezávislý na lokalite - živím sa prácou z môjho laptopu, nech sa nachádzam kdekoľvek. Doteraz som žil vo Veľkej Británii, Austrálii, Thajsku, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a na Taiwane, a cestoval a pracoval zároveň aj na Srí Lanke, Filipínach, v Singapure, Hong Kongu, Japonsku, Taliansku a Nemecku. Aktuálne žijeme s mojou manželkou z Vietnamu v Bratislave.

Na blogu Sám Sebe Pán píšem o pozitívnom myslení, seba motivácii a prekonávaní samého seba, zatiaľ čo v podcaste sa zhováram s rôznymi inšpiratívnymi ľuďmi. Napísal som a publikoval knihu Láska k Aziatkám. Keď som v Európe, taktiež rád prednášam.