Kto je Lubo Jurík

Volám sa Lubo Jurík a nikdy som nemal rád autority a ľudí, ktorí ma nútili robiť niečo nelogicky alebo hlúpo. Na vysokú školu som nešiel, aj keď som s učením nikdy nemal problém. Byť 5 rokov na škole iba kvôli titulu sa mi nepáčilo a preto som v roku 2006 začal ako 19-násťročný podnikať ako webdizajnér.

Od roku 2009 do roku 2012 som žil, študoval a pracoval v Sydney v Austrálii, kde som sa zoznámil s kultúrou pozitivizmu, ale aj s ázijskými kultúrami, ktoré ma odvtedy nesmierne fascinujú.

Ďalšie 3 roky som strávil v Ázii. Živím sa prácou z laptopu, nech sa nachádzam kdekoľvek. Doteraz som okrem Austrálie a Veľkej Británie žil aj v Thajsku, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a na Taiwane, a cestoval som aj na Srí Lanke, Filipínach, v Singapure, Hong Kongu, Japonsku a v mnohých krajinách Európy.

Cieľom môjho blogu Sám Sebe Pán je inšpirovať ľudí k pozitívnemu mysleniu a prekonávaniu samých seba. Kurzom Zarábaj Ako Pán pomáham ľuďom stať sa nezávislejšími a slobodnejšími tým, že sa naučia zarábať cez internet. Organizoval som Festival Digitálnych Nomádov, celoslovenskú konferenciu digitálnych nomádov a moderných online podnikateľov. Vo voľnom čase prednášam a tvorím internetovú rádio show s názvom Sám Sebe Pán Podcast a nedávno som vydal svoju prvú knihu s názvom Láska k Aziatkám – Intímna spoveď mladého Slováka s vášňou pre ázijské dievčatá.

Na blogu Sám Sebe Pán sa venujem predovšetkým sebarozvoju, podnikaniu cez internet, cestovaniu a žitiu v zahraničí, vzťahom a prekonávaniu svojich strachov. Mám veľké ciele a plánujem ich aj dosiahnuť.

Viac o tom čomu verím sa dočítaš v mojom manifeste.

O mne a mojich projektoch hovorili aj v týchto médiách

O mne a mojich projektoch hovorili aj v týchto médiách

Štatistiky mojich ciest po svete

Mapa krajín Ázie, v ktorých som žil minimálne mesiac

Mapa mojich ciest po svete

Travel Stats

Viac o mojich cestách sa dozvieš na Travellerspoint.com

Aktualizované v roku 2017.

Čauko, volám sa Lubo

Už 9 rokov som nezávislý na lokalite - živím sa prácou z môjho laptopu, nech sa nachádzam kdekoľvek. Doteraz som žil vo Veľkej Británii, Austrálii, Thajsku, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a na Taiwane, a cestoval a pracoval zároveň aj na Srí Lanke, Filipínach, v Singapure, Hong Kongu, Japonsku, Taliansku a Nemecku. Aktuálne žijeme s mojou manželkou z Vietnamu v Bratislave.

Na blogu Sám Sebe Pán píšem o pozitívnom myslení, seba motivácii a prekonávaní samého seba, zatiaľ čo v podcaste sa zhováram s rôznymi inšpiratívnymi ľuďmi. Napísal som a publikoval knihu Láska k Aziatkám. Keď som v Európe, taktiež rád prednášam.