Najpopulárnejšie článkyza 30 dní

Ako sa stať atraktívnym pre všetky ženy

Ako sa stať chlapom, po ktorom túžia všetky ženy Po čom ženy naozaj túžia

Bol si klamaný. Celý svoj dospelácky život, a možno aj počas svojho detstva. Hovorila ti to tvoja matka. Hovorili ti to tvoje kamarátky. A ty si tomu veril. Bral si to ako fakt a riadil si sa tým. A ak sa tým stále riadiš, podľa všetkého aktuálne nemáš priateľku a nevieš prečo. O čom to hovorím? Prečo som si taký istý, že viem, čo ti to tvoja matka a ženy z tvojho okolia natárali? Pretože to hovoria skoro všetky ženy. A mne to došlo až v mojich 27 rokoch! Nemyslia to zle. Rozhodne im nič nevyčítam. My, muži, ale musíme pochopiť, že to, čo nám hovoria, nie je pravda. Musíme sa tým prestať riadiť. Si na to pripravený? Si pripravený dozvedieť sa fakt, ktorý ti podľa všetkého zmení život?

Prečo som po 4 mesiacoch vegánstva opäť začal jesť mäso + čo som sa naučil

Prečo som po 4 mesiacoch vegánstva opäť začal jesť mäso + čo som sa naučil

Toto je článok, ktorý sa mi píše asi najťažšie zo všetkých, ktoré som doteraz napísal. Keďže som napísal článok o tom, prečo som sa stal vegánom, tak by som po správnosti mal napísať aj moje dôvody pre opustenie tohto typu stravovania. Poznámka: V celom článku sú poumiestňované fotografie mnou robených vegánskych jedál. Väčšina z vás vie, ako som sa dostal k vegánstvu a prečo som sa rozhodol v tom pokračovať. Teraz vám napíšem dôvody, prečo som sa rozhodol opäť začať jesť mäso - aj keď mlieku a vajciam sa zatiaľ relatívne úspešne vyhýbam. Vegánsky šalát s cícerovým dresingom a praženým chlebom Ako prebiehali moje 4 mesiace vegánstva O zdravé stravovanie som sa zaujímal naozaj "naplno". Čítal som kopy článkov a pozeral množstvá videí, ktoré hovorili o benefitoch vegetariánstva (neje sa mäso), vegánstva (nejedia sa žiadne živočíšne výrobky) či dokonca vitariánstva (neje sa žiadna varená strava). Naučil som sa toho mnoho o ľudskom tele, trávení, získavaní energie, vitamínov a minerálov z potravy, ale taktiež aj o nechutných praktikách potravinárskeho priemyslu a o hroznom zaobchádzaní so zvieratami. Mnohé z týchto informácií ma držali pri tom zostať vegánom - a ja som to chcel naozaj veľmi (opýtajte sa mojej...

9 web stránok, ktoré ti pomôžu zarábať cez internet

9 web stránok, ktoré ti pomôžu zarábať cez internet

No neznie to ako sen? Ráno vstať, pripraviť sa, zobrať notebook a ísť do svojej obľúbenej kaviarne. Objednať si ľadovú kávu a stráviť najbližšie 2 hodiny prácou na tom, čo ťa baví. A ešte ideálnejšia predstava: nech je to niekde v Thajsku alebo na Bali, kde po práci môžeš zrelaxovať na pláži. Ehm, je to sen. Ale mnohým Slovákom a Čechom sa to už podarilo. Jeden z nich stojí za týmto kurzom, ktorého blog si práve čítate.

ADHD u dospelých

ADHD – Problémy, ktoré spôsobuje porucha pozornosti a hyperaktivita u dospelých a ako sa s nimi vysporiadať

Viem, že mnohí z vás si myslia, že som úspešný. Mnohí z vás by chceli cestovať po svete, živiť sa prácou z laptopu zo štýlových kaviarní s tou najchutnejšou kávou, či prekrásnych pláží s tými najčerstvejšími kokosmi, tak ako to robím ja. Možno ste dokonca o mne a mojom živote digitálneho nomáda čítali v novinách SME, magazíne EMMA či najnovšie aj v Hospodárskych novinách. Možno ste mi niekedy napísali aj email a žiadali ma o radu. A možno som vám aj poradil. Aj tak mám ale pocit, že som v živote nič nedosiahol. Že sa mi celý môj život nedarí tak, ako by som chcel. A teraz sa neporovnávam s ostatnými. Porovnávam sa sám so sebou. Hovorím o tom, čoho som schopný a ako málo z toho som doteraz dosiahol. Konečne som prišiel na to, kde je problém. Tento článok je o tom, aké problémy mne - a možno aj tebe - bránia k úspechu, a ako sa s nimi pobiť tak, aby sme dosiahli úspech, po ktorom túžime.

Chyby, ktoré robím s dievčatami

Chyby, ktoré robím, keď sa mi nejaké dievča naozaj páči (a kvôli ktorým to dievča nakoniec nezískam)

Má o mňa záujem veľa dievčat. Keď sa ale nejaké dievča skutočne páči mne, vždy to pokašlem a skončí to pritom, že sme iba kamaráti a nič viac. Prečo? Čím to je, že keď vidím dievča iba ako zábavu alebo ako dobrú spoločnosť, ale nechcem s ňou vážny vzťah, tak to dievča vždy získam, často v priebehu iba niekoľkých dní. A čím to je, že keď vidím nejaké dievča ako potenciálnu priateľku, tak to vždy skončí pritom, že si ma zaradí medzi kamarátov a nedostaneme sa ani len k puse. Naposledy sa mi to stalo pred rokom v Južnej Kórei. Teraz sa mi to stalo znova tu v Taiwane. Síce som sa odvtedy o dosť posunul a vyzerám lepšie a mám väčšie sebavedomie, očividne stále robím niečo (alebo mnoho vecí) zle. Ak máš podobné problémy ako ja, čítaj ďalej. Možno ti tento článok otvorí oči.

Ako som sa dostal do najväčšej depresie svojho života a začal znovu myslieť negatívne

Ako som sa dostal do najväčšej depresie svojho života a začal znovu myslieť negatívne + čo s tým mienim robiť

Sedím na letisku a čakám na nástup do lietadla z Taipei do Bangkoku. Prechádza okolo mňa mladá Aziatka. "Je pekná, ale má tučné nohy. Mala by začať cvičiť." Predo mnou sedí starší beloch s pupkom a plešinou. Spoločnosť mu robí mladšia Thajka v sexi oblečení. "Určite je s ním iba kvôli prachom." Okolo prechádzajú ďalšie dve dievčatá z Taiwanu. "Sú úplne dogabané. Ako sa tak môžu obliecť? To nemajú žiadny vkus?" V tom si uvedomujem, že mi je zima. "Debilná klimatizácia. Prečo je na letiskách vždy tak chladno?" Z reproduktorov sa ozýva mužský hlas. Môj let bude meškať ďalších 30 minút. "Skvelé. Prečo každý môj let mešká?" Bohužiaľ, presne takto nejako vyzeral môj život posledných niekoľko mesiacov. Viackrát som si uvedomil, že som podstatne negatívnejší ako som býval, no nevedel som prečo, a nevedel som ako to zmeniť. Teraz už viem oboje.

Nauč sa čítať po anglicky

Nauč sa čítať po anglicky, stojí to za to!

Je neuveriteľné, ako veľmi angličtina zmenila môj život. Nejde o to, že som sa anglicky naučil práve v Austrálii. Ide o to, že kvôli angličtine som mohol nájsť veľmi kvalitné informácie o akejkoľvek téme, o ktorej som sa chcel niečo nové dozvedieť. A slová VEĽMI KVALITNÉ sú v tomto prípade veľmi dôležité. Slovensko a zdroje informácii Na slovenských stránkach sa dá nájsť mnoho informácii. Rozdiel je v tom, že Slovensko je veľmi malá krajina. Ľudia na Slovensku myslia inak, ako ľudia z iných kútov sveta, napríklad v Amerike alebo Austrálii. Na slovenských stránkach som sa toho naučil mnoho, no najväčší pokrok nastal, keď som začal skúšať čítať v angličtine. Prvé kroky k čítaniu v angličtine Na začiatku to bolo veľmi ťažké. Veľa slovám som nerozumel, musel som si ich prekladať a snažiť sa pochopiť ich v danom kontexte. Čítal som veľmi pomaly a nedokázal som pochopiť zložitejším problémom. Potom som sa pomaly začal v čítaní zlepšovať. Deň za dňom, článok za článkom, pamätal som si viac slov a ich význam. Naučil som sa, ako čítať celé vety. Namiesto toho, aby som skúšal prekladať význam každého jedného slova, skúšal som pochopiť význam celej vety. To mi pomohlo zlepšiť rýchlosť môjho čítania...

Lubo Jurík na plážovej hojdačke na ostrove Yao Yai v Thajsku

12 vecí, za ktoré som vďačný na konci roku 2014

Rok 2014 bol jedným z tých najlepších rokov môjho života. Podarilo sa mi niečo, o čo som sa snažil minimálne dva roky - stať sa nezávislým na lokalite. Zažil som toho mnoho a o mnohom som vás aj informoval. V tomto článku som sa zamyslel nad tým, čo všetko sa v roku 2014 v mojom živote udialo a som za to vďačný. 1. Som vďačný za život, aký žijem Nie som bohatý. Ani zďaleka. Žijem skromne, ale môj spôsob života ma nesmierne napĺňa. Nie, nie je to o peniazoch. Nie je to o tom, koľko toho vlastníš, či máš drahšie auto ako sused, alebo hlučnejšie domáce kino. Som vďačný za skvelé ázijské jedlo, za rozkošné ázijské dievčatá, za nádherné pláže, za divokú prírodu, za milých, usmievavých a priateľských ľudí. Som vďačný za možnosť žiť v Thajsku, Južnej Kórei a Malajzii, aj keď nepochádzam z ani jednej z týchto krajín. Som vďačný za to, že som si mohol život v týchto krajinách vyskúšať a spoznať lokálnych ľudí, ich zvyky a tradície. 2. Som vďačný za to, že napredujem Som vďačný, keď vidím, že som lepší ako včera. Podaril sa mi lepší obchod ako naposledy. Urobil som krajší dizajn web stránky ako...