Najpopulárnejšie článkyza 30 dní

ADHD u dospelých

ADHD – Problémy, ktoré spôsobuje porucha pozornosti a hyperaktivita u dospelých a ako sa s nimi vysporiadať

Viem, že mnohí z vás si myslia, že som úspešný. Mnohí z vás by chceli cestovať po svete, živiť sa prácou z laptopu zo štýlových kaviarní s tou najchutnejšou kávou, či prekrásnych pláží s tými najčerstvejšími kokosmi, tak ako to robím ja. Možno ste dokonca o mne a mojom živote digitálneho nomáda čítali v novinách SME, magazíne EMMA či najnovšie aj v Hospodárskych novinách. Možno ste mi niekedy napísali aj email a žiadali ma o radu. A možno som vám aj poradil. Aj tak mám ale pocit, že som v živote nič nedosiahol. Že sa mi celý môj život nedarí tak, ako by som chcel. A teraz sa neporovnávam s ostatnými. Porovnávam sa sám so sebou. Hovorím o tom, čoho som schopný a ako málo z toho som doteraz dosiahol. Konečne som prišiel na to, kde je problém. Tento článok je o tom, aké problémy mne - a možno aj tebe - bránia k úspechu, a ako sa s nimi pobiť tak, aby sme dosiahli úspech, po ktorom túžime.

Život v Južnej Kórei

Čo som sa naučil za 3 mesiace v Južnej Kórei, v čom je kórejská kultúra iná ako tá naša a prečo Kóreu milujem

Keď som išiel na 3 mesiace do Južnej Kórei, bol som naozaj vzrušený. Úprimne, tešil som sa ako malý chlapec. Trochu som vedel, čo očakávať, keďže som už v Kórei bol (iba na 2 týždne pred viac ako 3 rokmi) a mal som priateľku z Kórei po dobu 3 rokov. To, čo som zažil za tieto 3 mesiace ale výrazne predčilo všetky moje očakávania. Kóreu som si zamiloval viac, ako akúkoľvek inú krajinu. Chceš vedieť prečo? Čítaj ďalej. Kórejská kultúra ovládla Áziu Kpop tanečníčka počas pouličného vystúpenia Južná Kórea je už niekoľko rokov jednoznačne kultúrne najvplyvnejšou krajinou v Ázií. Ľudia z iných krajín Juhovýchodnej a Východnej Ázie milujú kórejský pop (takzvaný K-pop), kórejské filmy, kórejské rodinné seriály (korean drama) či kórejskú módu. K-pop počujem vyhrávať nie len v Malajzii, ale aj v Thajsku. V Japonsku a Číne si taktiež "fičia" na všetkom kórejskom. Samozrejme, k týmto veciam sa pridáva aj super špičková kórejská technológia vrátane smartfónov či automobilov. Väčšina mladých chce vedieť hovoriť po anglicky Netuším, aký je hlavný dôvod, prečo chcú všetci mladí Kórejci hovoriť po anglicky. Či je to cestovanie alebo lepšie pracovné ohodnotenie, jedno je isté. Angličtina je v Kórei nesmierne populárna a je to jedným z...

Chyby, ktoré robím s dievčatami

Chyby, ktoré robím, keď sa mi nejaké dievča naozaj páči (a kvôli ktorým to dievča nakoniec nezískam)

Má o mňa záujem veľa dievčat. Keď sa ale nejaké dievča skutočne páči mne, vždy to pokašlem a skončí to pritom, že sme iba kamaráti a nič viac. Prečo? Čím to je, že keď vidím dievča iba ako zábavu alebo ako dobrú spoločnosť, ale nechcem s ňou vážny vzťah, tak to dievča vždy získam, často v priebehu iba niekoľkých dní. A čím to je, že keď vidím nejaké dievča ako potenciálnu priateľku, tak to vždy skončí pritom, že si ma zaradí medzi kamarátov a nedostaneme sa ani len k puse. Naposledy sa mi to stalo pred rokom v Južnej Kórei. Teraz sa mi to stalo znova tu v Taiwane. Síce som sa odvtedy o dosť posunul a vyzerám lepšie a mám väčšie sebavedomie, očividne stále robím niečo (alebo mnoho vecí) zle. Ak máš podobné problémy ako ja, čítaj ďalej. Možno ti tento článok otvorí oči.

Ako sa stať atraktívnym pre všetky ženy

Ako sa stať chlapom, po ktorom túžia všetky ženy Po čom ženy naozaj túžia

Bol si klamaný. Celý svoj dospelácky život, a možno aj počas svojho detstva. Hovorila ti to tvoja matka. Hovorili ti to tvoje kamarátky. A ty si tomu veril. Bral si to ako fakt a riadil si sa tým. A ak sa tým stále riadiš, podľa všetkého aktuálne nemáš priateľku a nevieš prečo. O čom to hovorím? Prečo som si taký istý, že viem, čo ti to tvoja matka a ženy z tvojho okolia natárali? Pretože to hovoria skoro všetky ženy. A mne to došlo až v mojich 27 rokoch! Nemyslia to zle. Rozhodne im nič nevyčítam. My, muži, ale musíme pochopiť, že to, čo nám hovoria, nie je pravda. Musíme sa tým prestať riadiť. Si na to pripravený? Si pripravený dozvedieť sa fakt, ktorý ti podľa všetkého zmení život?

Neuveriteľný výhľad na Sairee beach na ostrove Koh Tao

10 dôvodov, prečo ti pobyt v Thajsku zmení život

Po mojom 6-mesačnom pobyte v Thajskom kráľovstve je na čase, aby som sa s vami podelil o moje skúsenosti. Môj podobne zameraný článok s názvom Čo mi dali 3 roky života v Austrálii je doteraz najúspešnejším článkom na mojom blogu a ja tajne dúfam, že tento článok sa vám bude taktiež páčiť. 10 dôvodov, prečo ti dlhší pobyt v Thajsku zmení život: 1. Zlepšíš sa v angličtine Thajsko je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Ázií. Za posledný rok ho navštívilo 26,7 milióna turistov z celého sveta. V Thajsku stretnete mnoho Američanov, Britov, Austrálčanov, Írov a ľudí zo Škandinávie, ktorých angličtina je na veľmi vysokej úrovni. Drvivá väčšina turistov po anglicky hovorí, keďže je to hlavný jazyk na dorozumievanie sa na celom svete. Stretnúť nových ľudí je veľmi jednoduché a to hlavne v prípade, že sa rozhodnete pre pobyt v hosteli pred hotelom. V hosteli sa doslova nedá nespoznať nových ľudí, pretože len čo prídete do svojej izby, ostatní sa vám začnú prihovárať. Ja ľahké takto získať nových kamarátov na pár dní, no často aj na celý život. Aký je najrýchlejší spôsob učenia sa cudzieho jazyka? Správne, jeho používanie v praxi. A kde budete mať najväčšiu šancu po anglicky hovoriť?...

Detská hračka so smutným výrazom v tvári leží na ulici

Ako sa odpútať od negatívnych ľudí

Existujú 2 typy vzťahov. Tie, ktoré ti energiu dávajú, a tie, ktoré ti ju berú. Nie všetci ľudia si uvedomujú, že mnoho vzťahov v ich živote na nich vplýva negatívne. Všetci si akosi uvedomujeme tie dobré, pozitívne vzťahy. S danou osobou sa stretávame radi, pretože sa s ňou cítime príjemne, plný energie a inšpirácie. Takýchto ľudí by sme si mali ceniť a byť s nimi v kontakte čo najčastejšie. Presným opakom sú ľudia, ktorí našu energiu doslova vyciciavajú. Sú negatívni a negativitu sa priamo alebo nepriamo snažia presunúť aj na nás. Aj keď si to možno uvedomujete, proti negativite ľudí sa nedá "ubrániť". Čím dlhšie ste v kontakte s niečím alebo niekým, tým viac si na to zvyknete a začnete to brať ako istú vec. Veľa krát hovorená lož sa stáva realitou. Toto slovenské príslovie je naozaj pravdivé a platí aj pre vzťahy. Čím viac ste s niekým v kontakte, tým väčší je jeho vplyv na vás. Zisti, ktoré vzťahy ťa oberajú o energiu Zamyslite sa. Ktorý z vašich vzťahov s priateľmi, rodinou, alebo kamarátmi vás robí lepším? Ktorý z vašich vzťahov vás naopak vôbec nikam neposúva, alebo sa vám dokonca stavia do cesty? Viete o niekom z vášho blízkeho...

Ako sa naučiť myslieť pozitívne a prečo si založiť denník vďačnosti 2. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ako sa naučiť myslieť pozitívne a prečo si založiť denník vďačnosti 2. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Vďačnosť. Byť vďačný. Za posledné roky je táto fráza jednou z tých najčastejšie zmieňovaných na mnohých "chcem sa cítiť dobre" blogoch či magazínoch. Ak na Facebooku alebo Instagrame sleduješ nejakých blogerov či Instagram "modelky" či "celebrity", možno si si tiež všimol, že mnohí z nich do svojich statusov píšu, ako sú za niečo vďační. Je to všetko iba hype? Je to iba populárna bublina, ktorá čoskoro praskne? Alebo je vďačnosť niečím, čomu by sme naozaj mali venovať pozornosť?

Online nástroje pre tvorbu online kurzov a členských zón

9 skvelých nástrojov pre tvorbu online kurzov a členských zón

Myslím, že sa zhodneme na tom, že vlastný online kurz je tá najideálnejšia forma podnikania. Nemusíš si robiť starosti s posielaním tovaru, nepotrebuješ špeciálne priestory a ten istý produkt môžeš predávať aj niekoľko rokov. Na začiatku investuješ svoj čas do vytvorenia obsahu a vyriešenia technickej stránky a potom ten istý produkt môžeš predať neobmedzenému počtu ľudí. To znie lepšie ako celý život vymieňať svoj čas za peniaze, no nie?