Najpopulárnejšie článkyza 30 dní

Sám Sebe Pán Show s Lukášom Čechom

Lukáš Čech: „Uvedom si, čo je tvojou definíciou bohatstva“ (Sám Sebe Pán Show #11)video + audio

Lukáša som spoznal pred ôsmimi rokmi práve vďaka tomuto blogu. Síce sme sa osobne za ten čas videli iba pár krát a v kontakte sme boli sporadicky, keď sme sa nedávno opäť stretli osobne, bolo to akoby sme sa nevideli iba pár týždňov. Lukáš je pohodový, priateľský, zábavný a inteligentný chalan, s ktorým vždy rád pokecám. Urob si šálku niečoho dobrého a pridaj sa k nám v Lukášovej obývačke. Budeme sa baviť o všemožných témach, od cestovania a dobrovoľníctva cez kariéru, podnikanie a peniaze až po slobodu, sebanaplnenie a šťastný život.

ADHD u dospelých

ADHD – Problémy, ktoré spôsobuje porucha pozornosti a hyperaktivita u dospelých a ako sa s nimi vysporiadať

Viem, že mnohí z vás si myslia, že som úspešný. Mnohí z vás by chceli cestovať po svete, živiť sa prácou z laptopu zo štýlových kaviarní s tou najchutnejšou kávou, či prekrásnych pláží s tými najčerstvejšími kokosmi, tak ako to robím ja. Možno ste dokonca o mne a mojom živote digitálneho nomáda čítali v novinách SME, magazíne EMMA či najnovšie aj v Hospodárskych novinách. Možno ste mi niekedy napísali aj email a žiadali ma o radu. A možno som vám aj poradil. Aj tak mám ale pocit, že som v živote nič nedosiahol. Že sa mi celý môj život nedarí tak, ako by som chcel. A teraz sa neporovnávam s ostatnými. Porovnávam sa sám so sebou. Hovorím o tom, čoho som schopný a ako málo z toho som doteraz dosiahol. Konečne som prišiel na to, kde je problém. Tento článok je o tom, aké problémy mne - a možno aj tebe - bránia k úspechu, a ako sa s nimi pobiť tak, aby sme dosiahli úspech, po ktorom túžime.

Usmej sa

Usmej sa 1. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ľudia veria tomu, že emócie ovplyvňujú naše telo. Že keď sa cítim smutný, tak mám smutný výraz v tvári a možno aj schúlené telo. Že keď sa cítim neistý alebo zahanbený, tak sa vyhýbam očnému kontaktu a pozerám smerom na zem. To, že emócie ovplyvňujú reč nášho tela je síce pravda, ale iba čiastočná. Platí to totiž aj naopak – reč nášho tela ovplyvňuje naše emócie.

Život v Južnej Kórei

Čo som sa naučil za 3 mesiace v Južnej Kórei, v čom je kórejská kultúra iná ako tá naša a prečo Kóreu milujem

Keď som išiel na 3 mesiace do Južnej Kórei, bol som naozaj vzrušený. Úprimne, tešil som sa ako malý chlapec. Trochu som vedel, čo očakávať, keďže som už v Kórei bol (iba na 2 týždne pred viac ako 3 rokmi) a mal som priateľku z Kórei po dobu 3 rokov. To, čo som zažil za tieto 3 mesiace ale výrazne predčilo všetky moje očakávania. Kóreu som si zamiloval viac, ako akúkoľvek inú krajinu. Chceš vedieť prečo? Čítaj ďalej. Kórejská kultúra ovládla Áziu Kpop tanečníčka počas pouličného vystúpenia Južná Kórea je už niekoľko rokov jednoznačne kultúrne najvplyvnejšou krajinou v Ázií. Ľudia z iných krajín Juhovýchodnej a Východnej Ázie milujú kórejský pop (takzvaný K-pop), kórejské filmy, kórejské rodinné seriály (korean drama) či kórejskú módu. K-pop počujem vyhrávať nie len v Malajzii, ale aj v Thajsku. V Japonsku a Číne si taktiež "fičia" na všetkom kórejskom. Samozrejme, k týmto veciam sa pridáva aj super špičková kórejská technológia vrátane smartfónov či automobilov. Väčšina mladých chce vedieť hovoriť po anglicky Netuším, aký je hlavný dôvod, prečo chcú všetci mladí Kórejci hovoriť po anglicky. Či je to cestovanie alebo lepšie pracovné ohodnotenie, jedno je isté. Angličtina je v Kórei nesmierne populárna a je to jedným z...

9 web stránok, ktoré ti pomôžu zarábať cez internet

9 web stránok, ktoré ti pomôžu zarábať cez internet

No neznie to ako sen? Ráno vstať, pripraviť sa, zobrať notebook a ísť do svojej obľúbenej kaviarne. Objednať si ľadovú kávu a stráviť najbližšie 2 hodiny prácou na tom, čo ťa baví. A ešte ideálnejšia predstava: nech je to niekde v Thajsku alebo na Bali, kde po práci môžeš zrelaxovať na pláži. Ehm, je to sen. Ale mnohým Slovákom a Čechom sa to už podarilo. Jeden z nich stojí za týmto kurzom, ktorého blog si práve čítate.

Chyby, ktoré robím s dievčatami

Chyby, ktoré robím, keď sa mi nejaké dievča naozaj páči (a kvôli ktorým to dievča nakoniec nezískam)

Má o mňa záujem veľa dievčat. Keď sa ale nejaké dievča skutočne páči mne, vždy to pokašlem a skončí to pritom, že sme iba kamaráti a nič viac. Prečo? Čím to je, že keď vidím dievča iba ako zábavu alebo ako dobrú spoločnosť, ale nechcem s ňou vážny vzťah, tak to dievča vždy získam, často v priebehu iba niekoľkých dní. A čím to je, že keď vidím nejaké dievča ako potenciálnu priateľku, tak to vždy skončí pritom, že si ma zaradí medzi kamarátov a nedostaneme sa ani len k puse. Naposledy sa mi to stalo pred rokom v Južnej Kórei. Teraz sa mi to stalo znova tu v Taiwane. Síce som sa odvtedy o dosť posunul a vyzerám lepšie a mám väčšie sebavedomie, očividne stále robím niečo (alebo mnoho vecí) zle. Ak máš podobné problémy ako ja, čítaj ďalej. Možno ti tento článok otvorí oči.

Neuveriteľný výhľad na Sairee beach na ostrove Koh Tao

10 dôvodov, prečo ti pobyt v Thajsku zmení život

Po mojom 6-mesačnom pobyte v Thajskom kráľovstve je na čase, aby som sa s vami podelil o moje skúsenosti. Môj podobne zameraný článok s názvom Čo mi dali 3 roky života v Austrálii je doteraz najúspešnejším článkom na mojom blogu a ja tajne dúfam, že tento článok sa vám bude taktiež páčiť. 10 dôvodov, prečo ti dlhší pobyt v Thajsku zmení život: 1. Zlepšíš sa v angličtine Thajsko je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Ázií. Za posledný rok ho navštívilo 26,7 milióna turistov z celého sveta. V Thajsku stretnete mnoho Američanov, Britov, Austrálčanov, Írov a ľudí zo Škandinávie, ktorých angličtina je na veľmi vysokej úrovni. Drvivá väčšina turistov po anglicky hovorí, keďže je to hlavný jazyk na dorozumievanie sa na celom svete. Stretnúť nových ľudí je veľmi jednoduché a to hlavne v prípade, že sa rozhodnete pre pobyt v hosteli pred hotelom. V hosteli sa doslova nedá nespoznať nových ľudí, pretože len čo prídete do svojej izby, ostatní sa vám začnú prihovárať. Ja ľahké takto získať nových kamarátov na pár dní, no často aj na celý život. Aký je najrýchlejší spôsob učenia sa cudzieho jazyka? Správne, jeho používanie v praxi. A kde budete mať najväčšiu šancu po anglicky hovoriť?...

Lubo Jurík na pláži Gwangalli v Busane v Južnej Kórei

Moje osobné ciele na najbližších 6 mesiacov + 6 rád, ktoré ti pomôžu stanoviť si ciele, ktoré naozaj dosiahneš

Práve sedím v lietadle. Po 3 mesiacoch strávených v Južnej Kórei letím na 1 týždeň do Kuala Lumpur v Malajzii a potom idem opäť do Thajska. Tento krát na 3 mesiace. Keď som odchádzal po 2,5 roku z Austrálie, bol som smutný, ale tešil som sa na dovolenku v Thajsku cestou domov a na mojich kamarátov a rodinu na Slovensku. Keď som odchádzal po 6 mesiacoch z Thajska, taktiež som bol z toho smutný, ale tešil som sa na Južnú Kóreu. Teraz odchádzam z Kórei a absolútne sa neteším, ani na Kuala Lumpur, ani na Thajsko. Nie preto, že by tieto krajiny a miesta neboli úžasné, ale preto, že jednoducho nechcem odísť z Kórei. Kórea je mi veľmi blízka. Bohužiaľ, hlavným dôvodom môjho odchodu (okrem zimy, ktorú naozaj nemusím) sú peniaze. Kórea je na slovenské pomery veľmi drahá a keďže ja zarábam peniaze zo Slovenska, nebolo to pre mňa jednoduché. 3 mesiace som tu ako tak vydržal, ale teraz som doslova bez peňazí. Aj keď som chcel v Kórei ostať dlhšie, jednoducho som si to nemohol dovoliť. Môj hlavný cieľ na najbližších 6 mesiacov: V apríli sa presťahovať do Busanu v Kórei na 6 mesiacov Do Kórei sa chcem vrátiť....