Pomôžem ti prekonať

sámého|samú seba

Blog a podcast Sám Sebe Pán je pre tých, ktorí chcú prekonávať samých seba a žiť nekonvenčný život

Možno sme sa už stretli...

Najnovšie články a podcasty

Usmej sa

Usmej sa 1. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ľudia veria tomu, že emócie ovplyvňujú naše telo. Že keď sa cítim smutný, tak mám smutný výraz v tvári a možno aj schúlené telo. Že keď sa cítim neistý alebo zahanbený, tak sa vyhýbam očnému kontaktu a pozerám smerom na zem. To, že emócie ovplyvňujú reč nášho tela je síce pravda, ale iba čiastočná. Platí to totiž aj naopak – reč nášho tela ovplyvňuje naše emócie.

Čítaj ďalej
Sám Sebe Pán Show s Lukášom Čechom

Lukáš Čech: „Uvedom si, čo je tvojou definíciou bohatstva“ (Sám Sebe Pán Show #11)video + audio

Lukáša som spoznal pred ôsmimi rokmi práve vďaka tomuto blogu. Síce sme sa osobne za ten čas videli iba pár krát a v kontakte sme boli sporadicky, keď sme sa nedávno opäť stretli osobne, bolo to akoby sme sa nevideli iba pár týždňov. Lukáš je pohodový, priateľský, zábavný a inteligentný chalan, s ktorým vždy rád pokecám. Urob si šálku niečoho dobrého a pridaj sa k nám v Lukášovej obývačke. Budeme sa baviť o všemožných témach, od cestovania a dobrovoľníctva cez kariéru, podnikanie a peniaze až po slobodu, sebanaplnenie a šťastný život.

Čítaj ďalej
Mišo Duchoň - Sám Sebe Pán Show #10

Mišo Duchoň: „Začnime tým, že to nebudeš robiť horšie“ (Sám Sebe Pán Show #10) video + audio

Mišo Duchoň je jedným z mojich top kamarátov. Niekedy mi príde, že ak by som mal dvojičku, volal by sa Mišo. Naposledy sme sa spolu rozprávali v podcaste pred piatimi rokmi. Odvtedy ubehlo mnoho času a tak som sa tešil, keď sme sa s Mišom dohodli, že nahráme nový podcast. Mal som pripravené dve strany otázok, no nakoniec sme sa dostali možno len k polovici z nich. Tento podcast má 1 hodinu, 42 minút, no ak by sa Mišo neponáhľal kvôli povinnostiam, pokojne mohol mať aj štyri hodiny. Rozprávať sa s Mišom ma vždy baví, či už máme pred sebou mikrofón, alebo nie. Teší ma, že tentokrát som mal možnosť náš rozhovor nahrať, a dokonca prvý krát aj na video, a tak si ho môžete teraz vypočuť (alebo pozrieť) aj vy.

Čítaj ďalej
Hlavný dôvod, prečo sa ženy hnevajú na svojich mužov (a čo s tým robiť)

Hlavný dôvod, prečo sa ženy hnevajú na svojich mužov (a čo s tým robiť)

Zvyčajne to prebieha takto: Ona dostane nejakú negatívnu emóciu, ktorá nemá nič spoločné s ním, či jeho správaním. On jej dá najavo, že by takú emóciu nemala mať. Ona presmeruje svoj hnev na neho. On sa bráni a argumentuje. Ona je ranená, pretože on ju nechápe. Občasný bonus: Ona svoje sklamanie zakončí plačom. Tak kto je na vine? A čo s tým vieme urobiť?

Čítaj ďalej
Prečo som 3 roky nič nenapísal

Prečo som 3 roky nič nenapísal + čo sa stane s blogom, keď sa mu 3 roky nevenuješ Moja osobná skúsenosť

Kvôli nízkym príjmom som bol neustále pod stresom z toho, že nebudem mať dostatočné množstvo peňazí na život - nájom, jedlo a tak ďalej. V tej dobe, v rokoch 2017 a 2018 som skoro úplne prestal pracovať pre klientov. Venoval som sa iba blogu, písaniu a vydaniu mojej knihy a online kurzom. Kniha a online kurzy mi prinášali zárobky, ktoré na začiatku vyzerali sľubne. No ako čas plynul...

Čítaj ďalej
Čo je dobré na koronavíruse

Čo je najlepšie na koronavírusovej kríze? COVID-19 a šťastný život

V našej aktuálnej situácii je jednoduché myslieť iba na negatíva. Ako mám prežiť, keď firmu zatvorili a „zarobím“ iba polovicu svoju platu? Ako mám vyplatiť nájom a zamestnancov, keď mi všetci rušia zákazky? Čo mám robiť doma s deťmi tak dlho? Ako ich mám vzdelávať, keď sú školy zatvorené? Ako sa nemám cítiť osamelo, keď sa nemôžem stretnúť s kamošmi/s priateľkou. Ako sa mám starať o svoje zdravie, keď nemôžem ísť do posilňovne? A tak ďalej a tak ďalej. Určite máš vo svojej mysli mnoho podobných otázok aj ty...

Čítaj ďalej
Ako si vážiť drobnosti

Ako si vážiť drobnosti Predstav si, že o pár dní odchádzaš do zahraničia

Jedným zo skvelých spôsobov, ako žiť o niečo šťastnejší a naplnenejší život, je byť vďačný aj za drobnosti. Byť vďačný za chutné jedlo, za stretnutie s dobrým kamarátom, za čas strávený s rodinou. Pre väčšinu ľudí je to náročné, vrátane mňa. Prišiel som však na trik, ktorý mi pomáha viac si vážiť „obyčajné“ veci a zážitky.

Čítaj ďalej

Čauko, volám sa Lubo

Už 9 rokov som nezávislý na lokalite - živím sa prácou z môjho laptopu, nech sa nachádzam kdekoľvek. Doteraz som žil vo Veľkej Británii, Austrálii, Thajsku, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a na Taiwane, a cestoval a pracoval zároveň aj na Srí Lanke, Filipínach, v Singapure, Hong Kongu, Japonsku, Taliansku a Nemecku. Aktuálne žijeme s mojou manželkou z Vietnamu v Bratislave.

Na blogu Sám Sebe Pán píšem o pozitívnom myslení, seba motivácii a prekonávaní samého seba, zatiaľ čo v podcaste sa zhováram s rôznymi inšpiratívnymi ľuďmi. Napísal som a publikoval knihu Láska k Aziatkám. Keď som v Európe, taktiež rád prednášam.

Najnovšie komentáre