Pomôžem ti prekonať

sámého|samú seba

Blog a podcast Sám Sebe Pán je pre tých, ktorí chcú prekonávať samých seba a žiť nekonvenčný život

Možno sme sa už stretli...

Najnovšie články a podcasty

Ako sa naučiť myslieť pozitívne a prečo si založiť denník vďačnosti 2. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ako sa naučiť myslieť pozitívne a prečo si založiť denník vďačnosti 2. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Vďačnosť. Byť vďačný. Za posledné roky je táto fráza jednou z tých najčastejšie zmieňovaných na mnohých "chcem sa cítiť dobre" blogoch či magazínoch. Ak na Facebooku alebo Instagrame sleduješ nejakých blogerov či Instagram "modelky" či "celebrity", možno si si tiež všimol, že mnohí z nich do svojich statusov píšu, ako sú za niečo vďační. Je to všetko iba hype? Je to iba populárna bublina, ktorá čoskoro praskne? Alebo je vďačnosť niečím, čomu by sme naozaj mali venovať pozornosť?

Čítaj ďalej
Usmej sa

Ako sa naučiť usmievať sa často a bezdôvodne 1. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ľudia veria tomu, že emócie ovplyvňujú naše telo. Že keď sa cítim smutný, tak mám smutný výraz v tvári a možno aj schúlené telo. Že keď sa cítim neistý alebo zahanbený, tak sa vyhýbam očnému kontaktu a pozerám smerom na zem. To, že emócie ovplyvňujú reč nášho tela je síce pravda, ale iba čiastočná. Platí to totiž aj naopak – reč nášho tela ovplyvňuje naše emócie.

Čítaj ďalej
Sám Sebe Pán Show s Lukášom Čechom

Lukáš Čech: „Uvedom si, čo je tvojou definíciou bohatstva“Sám Sebe Pán Show #11

Lukáša som spoznal pred ôsmimi rokmi práve vďaka tomuto blogu. Síce sme sa osobne za ten čas videli iba pár krát a v kontakte sme boli sporadicky, keď sme sa nedávno opäť stretli osobne, bolo to akoby sme sa nevideli iba pár týždňov. Lukáš je pohodový, priateľský, zábavný a inteligentný chalan, s ktorým vždy rád pokecám. Urob si šálku niečoho dobrého a pridaj sa k nám v Lukášovej obývačke. Budeme sa baviť o všemožných témach, od cestovania a dobrovoľníctva cez kariéru, podnikanie a peniaze až po slobodu, sebanaplnenie a šťastný život.

Čítaj ďalej
Mišo Duchoň - Sám Sebe Pán Show #10

Mišo Duchoň: „Začnime tým, že to nebudeš robiť horšie“ Sám Sebe Pán Show #10

Mišo Duchoň je jedným z mojich top kamarátov. Niekedy mi príde, že ak by som mal dvojičku, volal by sa Mišo. Naposledy sme sa spolu rozprávali v podcaste pred piatimi rokmi. Odvtedy ubehlo mnoho času a tak som sa tešil, keď sme sa s Mišom dohodli, že nahráme nový podcast. Mal som pripravené dve strany otázok, no nakoniec sme sa dostali možno len k polovici z nich. Tento podcast má 1 hodinu, 42 minút, no ak by sa Mišo neponáhľal kvôli povinnostiam, pokojne mohol mať aj štyri hodiny. Rozprávať sa s Mišom ma vždy baví, či už máme pred sebou mikrofón, alebo nie. Teší ma, že tentokrát som mal možnosť náš rozhovor nahrať, a dokonca prvý krát aj na video, a tak si ho môžete teraz vypočuť (alebo pozrieť) aj vy.

Čítaj ďalej
Hlavný dôvod, prečo sa ženy hnevajú na svojich mužov (a čo s tým robiť)

Hlavný dôvod, prečo sa ženy hnevajú na svojich mužov (a čo s tým robiť)

Zvyčajne to prebieha takto: Ona dostane nejakú negatívnu emóciu, ktorá nemá nič spoločné s ním, či jeho správaním. On jej dá najavo, že by takú emóciu nemala mať. Ona presmeruje svoj hnev na neho. On sa bráni a argumentuje. Ona je ranená, pretože on ju nechápe. Občasný bonus: Ona svoje sklamanie zakončí plačom. Tak kto je na vine? A čo s tým vieme urobiť?

Čítaj ďalej
Prečo som 3 roky nič nenapísal

Prečo som 3 roky nič nenapísal + čo sa stane s blogom, keď sa mu 3 roky nevenuješ Moja osobná skúsenosť

Kvôli nízkym príjmom som bol neustále pod stresom z toho, že nebudem mať dostatočné množstvo peňazí na život - nájom, jedlo a tak ďalej. V tej dobe, v rokoch 2017 a 2018 som skoro úplne prestal pracovať pre klientov. Venoval som sa iba blogu, písaniu a vydaniu mojej knihy a online kurzom. Kniha a online kurzy mi prinášali zárobky, ktoré na začiatku vyzerali sľubne. No ako čas plynul...

Čítaj ďalej

Čauko, volám sa Lubo

Už 9 rokov som nezávislý na lokalite - živím sa prácou z môjho laptopu, nech sa nachádzam kdekoľvek. Doteraz som žil vo Veľkej Británii, Austrálii, Thajsku, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a na Taiwane, a cestoval a pracoval zároveň aj na Srí Lanke, Filipínach, v Singapure, Hong Kongu, Japonsku, Taliansku a Nemecku. Aktuálne žijeme s mojou manželkou z Vietnamu v Bratislave.

Na blogu Sám Sebe Pán píšem o pozitívnom myslení, seba motivácii a prekonávaní samého seba, zatiaľ čo v podcaste sa zhováram s rôznymi inšpiratívnymi ľuďmi. Napísal som a publikoval knihu Láska k Aziatkám. Keď som v Európe, taktiež rád prednášam.

Najnovšie komentáre