Vytvor si nové pozitívne návyky

Ako si vytvoriť dobré návyky 10. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Je veľký rozdiel urobiť nejakú pozitívnu aktivitu jeden alebo niekoľkokrát a potom na ňu zabudnúť a robiť danú aktivitu pravidelne. Pokiaľ si nevytvoríš vo svojom živote pozitívne návyky, tvoj život nemôže byť pozitívny. Tak to je. Náš život je zložený z našich návykov - z toho, čo robíme pravidelne. A to platí nie len pre naše akcie a aktivity, ale aj pre naše myslenie a myšlienkové pochody.

Čítaj ďalej
Nerieš, čo si o tebe myslia iní 9. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Nerieš, čo si o tebe myslia iní 9. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Dlho som ani len netušil, že takýto problém mám. To aj napriek tomu, že mi fakt, že som sa až príliš zaujímal o to, čo si o mne myslia iní ľudia, vždy negatívne ovplyvňoval život. Dnes som na tom podstatne lepšie ako som bol pred pár rokmi, pretože som tento svoj problém definoval a pracoval na jeho minimalizovaní. Úplne odstrániť sa mi ho nepodarí asi nikdy, pretože niektoré ľudské strachy sú primárne, a teda „sú v našich génoch“. Verím však tomu, že je možné sa dopracovať k stavu, kedy nám tieto primárne ľudské strachy negatívne neovplyvňujú život, vďaka čomu budeme šťastnejší.

Čítaj ďalej
Vytvor si svoje zošity šťastia

Prečo a ako si vytvoriť Zošity šťastia 8. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Niekedy má človek jednoducho dobré obdobie. Darí sa mu a je relatívne šťastný. Všetko je v poriadku. Život však nie je jednoduchý a priamočiari, a tak skôr či neskôr opäť príde obdobie, kedy sa človeku až tak nedarí. Dostaneš výpoveď. Rozíde sa s tebou tvoja priateľka. Pohádaš sa so svojim súrodencom, alebo rodičmi. Dôvodov na to, aby sme sa cítili zle, existuje mnoho. A mnoho dôvodov si sami vytvoríme, ak myslíme negatívne. Čo však v takej situácii robiť? Je jednoduché usmievať sa, robiť dobré skutky a byť vďačný, keď sa cítiš skvelo. Ak sa však cítiš na dne, možno ti príde nemožné myslieť pozitívne a robiť pozitívne aktivity či skutky.

Čítaj ďalej
Urob dobrý skutok

Prečo robiť dobré skutky a ako začať ešte dnes 7. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ani už neviem, ako som sa k robeniu dobrých skutkov dostal. Či som niekde čítal o výhodách toho, prečo byť k ľuďom milý, alebo som to iba spontánne začal robiť. Pamätám si však, že v minulosti som veľakrát chcel niečo urobiť, napríklad nejakej staršej pani pomôcť s taškami po schodoch, alebo dať bezdomovcovi drobné, no vždy som tú príležitosť premeškal, pretože som zaváhal.

Čítaj ďalej
Nemaj očakávania

Ako sa naučiť nemať žiadne očakávania 6. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

„Som jeho matka, nemá sa tak ku mne správať.“ „Je moja priateľka, mala by vedieť, čo mám rád.“ Na daňovom úrade: „Veď sú tu pre nás, mali by byť ochotnejší/nápomocní, milší.“ Ak by som mal určiť iba jeden fenomén, ktorý spôsobuje najviac utrpenia, povedal by som, že je to fakt, že ľudia majú prehnané očakávania.

Čítaj ďalej
Definuj svoju životnú misiu

Ako nájsť svoje životné poslanie 5. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Tí z vás, ktorí ma sledujete už dlhšie, určite viete, že verím tomu, že peniaze nie sú všetkým. Peniaze sú v našom modernom svete dôležité, to áno, ale existujú aj dôležitejšie veci. Mnoho ľudí si to však uvedomí až potom, keď už majú peňazí dostatok, no stále nie sú šťastní. Roky a roky sa naháňali za peniazmi, no a keď ich už konečne majú, prichádzajú na to, že stále nie sú spokojní.

Čítaj ďalej
Ako sa naučiť myslieť pozitívne a prečo si založiť denník vďačnosti 2. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ako sa naučiť myslieť pozitívne a prečo si založiť denník vďačnosti 2. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Vďačnosť. Byť vďačný. Za posledné roky je táto fráza jednou z tých najčastejšie zmieňovaných na mnohých "chcem sa cítiť dobre" blogoch či magazínoch. Ak na Facebooku alebo Instagrame sleduješ nejakých blogerov či Instagram "modelky" či "celebrity", možno si si tiež všimol, že mnohí z nich do svojich statusov píšu, ako sú za niečo vďační. Je to všetko iba hype? Je to iba populárna bublina, ktorá čoskoro praskne? Alebo je vďačnosť niečím, čomu by sme naozaj mali venovať pozornosť?

Čítaj ďalej
Usmej sa

Ako sa naučiť usmievať sa často a bezdôvodne 1. lekcia z kurzu Šťastný Ako Pán

Ľudia veria tomu, že emócie ovplyvňujú naše telo. Že keď sa cítim smutný, tak mám smutný výraz v tvári a možno aj schúlené telo. Že keď sa cítim neistý alebo zahanbený, tak sa vyhýbam očnému kontaktu a pozerám smerom na zem. To, že emócie ovplyvňujú reč nášho tela je síce pravda, ale iba čiastočná. Platí to totiž aj naopak – reč nášho tela ovplyvňuje naše emócie.

Čítaj ďalej
Stránka 1/13 1 2 13

Populárne za posledný mesiac

Najnovšie komentáre

Čauko, volám sa Lubo

Už 10 rokov som nezávislý na lokalite - živím sa prácou z môjho laptopu, nech sa nachádzam kdekoľvek. Doteraz som žil vo Veľkej Británii, Austrálii, Thajsku, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a na Taiwane, a cestoval a pracoval zároveň aj na Srí Lanke, Filipínach, v Singapure, Hong Kongu, Japonsku, Taliansku a Nemecku. Aktuálne žijeme s mojou manželkou v Danang, Vietnam.

Na blogu Sám Sebe Pán píšem o pozitívnom myslení, seba motivácii a prekonávaní samého seba, zatiaľ čo v podcaste sa zhováram s rôznymi inšpiratívnymi ľuďmi. Napísal som a publikoval knihu Láska k Aziatkám. Keď som v Európe, taktiež rád prednášam.

Čo aktuálne čítam

Sám Sebe Pán Show