Najpopulárnejšie podcastyza 30 dní

Martin Šimko: „Človek by mal viac rozmýšľať a hlavne sa do danej destinácie omnoho lepšie pripraviť“ Sám Sebe Pán PODCAST 09

Martin Šimko: „Človek by mal viac rozmýšľať a hlavne sa do danej destinácie omnoho lepšie pripraviť“ Sám Sebe Pán PODCAST 09

Martin Šimko niekoľko rokov pracuje ako sprievodca pre cestovnú kanceláriu BUBO, ktorá sa špecializuje na organizovanie aktívnych zážitkových zájazdov po celom svete. Sprevádzal na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy, na miestach ako Juhoafrická republika, Svazijsko, Zanzibar, Nepál, Japonsko, Francúzska Polynézia, Mikronézia, Tahiti, Bora Bora, Veľkonočný ostrov a mnoho, mnoho iných.

Mišo Duchoň: "Chceš mať pravdu, alebo chceš byť šťastný?"

Mišo Duchoň: „Chceš mať pravdu, alebo chceš byť šťastný?“ Sám Sebe Pán PODCAST 04

Mišo Duchoň je 28-ročný kondičný tréner a bloger, ktorý pochádza z Prievidze, no momentálne žije v Bratislave. Na jeho blogu misoduchon.com píše o tom, ako byť efektívny či už v práci, v športe alebo v osobnom živote. Aktívne trénuje, o čom môžeš viac zistiť na stránke outdoorovej workout akadémie SOWA, a taktiež je súčasťou slovenského startupu Neseda.  Z Miša mám už od nášho prvého stretnutia pocit, že sa vyzná a vie, o čom rozpráva. Všetky naše stretnutia sú veľmi inšpiratívne a taký je verím aj tento podcast. Mišo je TOP a som si istý, že o ňom budeš ešte veľa počuť. Preto si teraz nenechaj ujsť náš podcast, v ktorom sme sa bavili o mnohých zaujímavých témach.

Sám Sebe Pán™ Podcast s Peťom Chodelkom

Peter Chodelka: „Na každom neúspešnom projekte sa dá niečo naučiť“ Sám Sebe Pán PODCAST 06

Peťo Chodelka je jedným z najznámejších a najúspešnejších slovenských online podnikateľov a digitálnych nomádov. Dlhé roky žije v Prahe, zatiaľ čo na zimu zvyčajne odchádza na niekoľko mesiacov do teplých krajín juhovýchodnej Ázie. Vlastní niekoľko affiliate projektov a internetových obchodov. Za posledný rok navštívil 19 krajín, no ani to mu nestačí - má veľké plány. S Peťom sme sa rozprávali skoro hodinu, ktorá je plná Peťových skúseností a rád, ktoré môžu pomôcť každému začínajúcemu či pokročilému online podnikateľovi. Enjoy!

Sám Sebe Pán PODCAST 08 s Peťom Kincelom

Peter Kincel: „Nekecaj o tom, že chceš ísť na Borneo, ale zbaľ si veci, zober pas a stane sa to“ Sám Sebe Pán PODCAST 08

Peter Kincel je freelance dizajnér a webdizajnér, blogger a dobrodružný cestovateľ, ktorý za posledných niekoľko rokov navštívil viac ako 50 krajín. Už 10 mesiacov žije aj so svojou taiwanskou priateľkou na Taiwane, neďaleko mesta Taipei, a keďže ja som sa presťahoval do Taipei iba pred pár týždňami, stretli sme sa osobne a nahrali tento verím veľmi zaujímavý podcast. Zhovárali sme sa o rôznych témach od freelancingu, digitálneho nomádstva a dobrodružného cestovania, cez randenie a vzťahy s Aziatkami či kultúrne rozdiely medzi krajinami, až po prekonávanie strachu z cestovania, verejného vystupovania, či zo smrti. Všetky témy z podcastu, odkazy na Peťove projekty a iné projekty spomínané v podcaste nájdeš v článku.

Sám Sebe Pán™ Podcast #03: Erik Gyepeš

Erik Gyepes: „Každý musí mať niečo, čomu sa bude venovať dlhodobo“ Sám Sebe Pán PODCAST 03

Erik Gyepes je 29-ročný affiliate marketér z Nitry, ktorý žije v Thajsku už svoj piaty rok, aj so svojou thajskou manželkou. S Erikom sa osobne poznáme viac ako 3 roky a som nesmierne rád, že som ho nedávno opäť mohol stretnúť osobne počas jeho krátkej návštevy Slovenska. Výsledkom nášho stretnutia je aj Sám Sebe Pán™ Podcast číslo 3, v ktorom sme sa rozprávali o jeho podnikateľských začiatkoch, o jeho príchode a živote v Thajsku, o medzikultúrnych vzťahoch, ako aj o tom, čím sa Erik živí momentálne a ako vidí svoju budúcnosť. Rozhovor je to vcelku zábavný, preto verím, že sa bude páčiť aj vám.

Peter Hogy Hoferek: "Vybral som sa do Paríža, skončil som vo Švédsku"

Peter Hogy Hoferek: „Vybral som sa do Paríža, skončil som vo Švédsku“ Sám Sebe Pán PODCAST 05

Peťo Hoferek, prezývaný aj Hogy, je 32-ročný chalan pôvodom z Liptovského Mikuláša, ktorý aktuálne žije v Rakúsku. Precestoval viac ako 50 krajín, z čoho vo väčšine z nich cestoval prevažne stopom. O svojich zážitkoch a lacnom cestovaní píše na svojom blogu hogy.sk, o lacnom cestovaní napísal knihu Okolo sveta s palcom hore a už druhý rok vlastní a prevádzkuje malé, nezávislé knižné vydavateľstvo Elist. Náš rozhovor má trochu pomalší začiatok (možno aj preto, že sme ho nahrávali skoro ráno), no potom sa rozbehne a verím, že prináša mnoho zaujímavých informácií. Rozprávali sme sa o cestovaní stopom, vzťahoch na cestách, o iných kultúrach, o strachu z neznáma a o písaní a vydávaní kníh. Neváhaj a počúvaj, možno Peťo inšpiruje aj teba.