Bolo to pred 6 mesiacmi, keď som si dal 2 ciele: za 6 mesiacov pribrať 12 kg a zarobiť aspoň 500 € z pasívneho príjmu. Chceš vedieť či som uspel alebo utrpel zdrvujúcu porážku? Čítaj ďalej.

Začnem cieľom číslo 2.

Cieľ číslo 2 – Pribrať za 6 mesiacov 12 kg a vypracovať svoje telo

Výsledok: Totálny neúspech (čiastočný úspech)

Trochu ma brzdili problémy so zápästím a s kolenami, a občas som necvičil, pretože som cestoval. Okrem toho som ale po celých 6 mesiacov cvičil pravidelne, priemerne 3 krát týždenne.

Vďaka pravidelnému cvičeniu a proteínovým nápojom sa mi podarilo za posledných 6 mesiacov pribrať spolu 2,6 kg (za posledný rok som spolu pribral 9 kg). Stále nevážim 80 kg, ako som si stanovil za cieľ, ale keď sa nad tým zamyslím, môj cieľ pribrať 2 kg mesačne bol naozaj šialený. Znamená to pribrať 67 gramov každý deň. Ono sa to nezdá, ale je to obrovské číslo.

Zmena za 15 mesiacov

Fotky na ľavej strane sú fotené iba pár dní pred mojim odchodom do Thajska v januári 2014. Vtedy som bol 4 mesiace vegan a čerstvo som začal jesť opäť mäso a vajcia (doteraz nekonzumujem nič mliečne). Fotky na pravej strane sú niekoľko týždňov staré, zo začiatku apríla 2015. Rozdiel medzi fotkami je 15 mesiacov, ale pravidelne som cvičil iba posledných 6.

Čiastočný úspech

Aj keď som nepribral až toľko, koľko som mal v pláne, som s mojim výsledkom spokojný. Nehovorím, že je zrazu zo mňa zrazu Arnold, ale nikdy v mojom živote som nevyzeral tak dobre ako vyzerám teraz. A to je pre mňa veľkou motiváciou. Viem, že mojich vytúžených 80 kg dosiahnem a je mi jedno či to bude o mesiac, alebo mi to potrvá ešte 2 roky. Viem, že som na tej správnej ceste a je iba otázkou času, kedy do mojej vytúženej destinácie dorazím.

Čo ma taktiež teší je fakt, že som si za posledných 6 mesiacov vytvoril ku cvičeniu silný návyk. Vďaka cvičeniu nie len lepšie vyzerám, ale sa aj lepšie cítim, lepšie spím, podávam lepšie výkony (áno, presne to mám na mysli) a mám väčšie sebavedomie. Niekedy nie je jednoduché nájsť na cestách po Ázií posilňovňu, ale dá sa to. Môj 6 mesačný experiment to potvrdzuje.

Plán na ďalších 6 mesiacov

Pokračovať v cvičení a v priberaní. Ako rýchlo budem priberať nie je podstatné. Podstatné je nestáť na mieste, ale ísť vpred.

Cieľ číslo 1 – Dosiahnuť pasívny príjem 500 € mesačne

Výsledok: Totálny neúspech (malý úspech)

Za posledných 6 mesiacov som získal niekoľko veľkých projektov. Väčšinu času som strávil prácou pre mojich klientov a tak mi neostalo veľa času na rozvíjanie môjho biznisu a zvyšovanie mojich pasívnych príjmov.

Ďalšia aktivita, ktorá mi zaberala za posledných 6 mesiacov veľa času bolo cvičenie a môj cieľ číslo 2. Keby som necvičil, mal by som viac času pracovať na svojich projektoch. Na druhú stranu, človek sa nedokáže sústrediť celý deň a potrebuje aj pauzu, a cvičenie je na to naozaj skvelé. Preto nič neľutujem a cvičiť budem aj naďalej.

Malý úspech

Síce som zárobok 500 € mesačne z pasívnych príjmov nedosiahol ani z ďaleka, poradilo sa mi zarobiť aspoň niečo – spolu približne 68 €. Za 6 mesiacov to nie je až tak veľa, ale je to dobrý štart. Hlavne preto, že som pre to poriadne nič neurobil. Zarobil by som viac, ale niekoľko objednávok bolo nakoniec zrušených, takže som prišiel o províziu z predaja.

Plán na ďalších 6 mesiacov

Plán na ďalších 6 mesiacov zvýšiť môj pasívny príjem minimálne na dvojnásobok. Doteraz som sa pasívnym príjmom moc nevenoval, ale vidím, že sa peniaze zarobiť pasívne dajú, a preto sa tomu začnem venovať o niečo viac.

Záver

Cesta k úspechu je obsiata „neúspechom“. To, že som nedosiahol ciele, ktoré som si stanovil, má vôbec nedemotivuje. Skôr naopak. Aj neúspech je svojim spôsobom úspech – pretože aj keď som svoj cieľ nedosiahol, dosiahol som toho viac ako keby som neurobil vôbec nič.

Keď sa pozriem na to, či som dosiahol to, čo som si stanovil za cieľ, odpoveď je 2 krát NIE. Keď sa pozriem na to, či som na tom teraz lepšie ako som bol pred 6 mesiacmi, odpoveď je 2 krát veľké ÁNO. Mojim hlavným cieľom v živote nie je dosahovanie vymyslených čísel. Mojim cieľom je byť lepší ako včera, a to sa mi podarilo.

Má stanovovanie cieľov význam?

Má, a veľký. Nenechaj sa ale demotivovať „neúspechom“. Ten je iba dočasný. A nestanovuj si prehnané ciele. Začni pomaly a postupne pridávaj plyn. Neúspech ber ako motiváciu, nie ako fatálnu porážku. Vstaň, opráš sa a pokračuj na svojej ceste za tým, po čom túžiš. Ja robím presne to isté.

– Lubo Jurík, 18.4.2015, Tangalle, Srí Lanka

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje osobné skúsenosti? Napíš mi do diskusie nižšie. Odpovedám na každý komentár.

Chceš dostávať nové články a podcasty Sám Sebe Pán emailom?

Pridaj sa k mnohým, ktorí pravidelne dostávajú nové články a podcasty zo SámSebePán.sk zadarmo priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí si nové články prečítajú.

Kniha Láska k Aziatkám je konečne v predaji