So vzťahmi na diaľku mám bohaté skúsenosti. Počas môjho 3-ročného vzťahu s mojou poslednou partnerkou sme boli fyzicky spolu iba polovicu času. Teraz, asi pol roka po tom, čo sa náš vzťah skončil som sa nečakane dostal do ďalšieho vzťahu na diaľku. Začínam mať taký pocit, že mi je to súdené – aj keď na osud neverím :)

Ako som sa k vzťahu na diaľku opäť dostal?

V Thajsku som náhodou stretol jedno dievča z Melbourne v Austrálii. Strávili sme spolu 1 deň. Nikto z nás nič neočakával, pretože sme mali iné plány a ona na ďalší deň z ostrova Koh Samui, kde som vtedy býval, odchádzala. Nakoniec sme sa ale opäť stretli, keď som za ňou išiel na priľahlý ostrov Koh Phangan. Týždeň na to sme sa stretli opäť, tento krát na ostrove Koh Tao. Potom odletela naspäť do Melbourne a ja som sa vrátil späť na Koh Samui.

Strávili sme spolu iba 6 dní, čo pred vzťahom na diaľku naozaj nie je veľa. Ale tých 6 dní bolo takých intenzívnych a takých úžasných, že to ani jeden z nás nechcel ukončiť. Chceme sa spoznať viac. Chceme to, pretože sme sa ešte nikdy s nikým iným takto necítili. Vieme, že vzťah na diaľku to nebude navždy a že Austrália od Thajska až tak ďaleko nie je (9 hodín letu). Sme vďačný za internet, Skype, Gmail Video Call (Google Hangouts) a iné nástroje, ktoré nám umožňujú byť v kontakte a smiať sa spolu. Aj keď internetové spojenie nie je vždy ideálne a často nám hovor spadne, stále je to viac ako emaily či dokonca listy.

Som naozaj vďačný každý deň. Za to, že som ju stretol. Za to, že som išiel za ňou na Koh Phangan, aj keď sa mi to podarilo až na druhý krát (prvý krát som išiel do nesprávneho prístavu :D) a mali sme tak možnosť sa lepšie spoznať. Za to, že som išiel za ňou o týždeň aj na Koh Tao, aj keď to bolo ďaleko a nebolo to lacné (teraz sa trochu hanbím, že som vtedy váhal – ale som vďačný, že som sa nakoniec rozhodol správne). Som vďačný, že sa môžeme vidieť každý deň, aj keď iba cez Skype a niekedy iba na krátku chvíľu. Som vďačný za 4-hodinový časový posun medzi Thajskom a Austráliou, ktorý je stále lepší ako 8 či 10 hodinový.

Buďme všetci vďační aj za to málo, čo máme. Vždy by sme mohli mať menej, a mnohí iní ľudia menej aj majú.

Vzťah na diaľku nie je to, čo človek chce alebo vyhľadáva. Keď sa to ale stane, človek musí popremýšľať nad tým, či mu to za to stojí a či to má význam. Ako to ale vedieť?

Podľa čoho sa rozhodnúť, či ísť do vzťahu na diaľku alebo nie?

Musíte to naozaj chcieť. Ak chcete byť spolu, nič vás nezastaví. Ani rozdielna farba pleti, iná kultúra, či tisícky kilometrov vzdialenosti. Má ten vzťah potenciál? Premýšľaš nad daným človekom ako nad niekým, s kým chceš stráviť celý svoj život? Ak nie, ani sa nemusíš snažiť. Váš vzťah na diaľku nevydrží ani prvých pár mesiacov. Ak ale toho človeka vidíš ako niekoho úžasného, s kým ti je tak dobre ako s nikým iným, nemáš čo riešiť. Všetko sa dá, keď sa chce. Vždy som tomu veril a vždy budem.

Je to čo robím šialené? Stalo sa vám niekedy niečo podobné? Vydržalo vám to?

Chceš byť sám sebe pánom či paňou?

viac ako 900 ľudí pravidelne dostáva nové články zo SámSebePán.sk zadarmo priamo do svojej emailovej schránky. Pridaj sa k ostatným a získaj pravidelnú dávku inšpirácie z nových článkov ihneď, ako ich publikujem.

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje osobné skúsenosti? Napíš mi do diskusie nižšie. Odpovedám na každý komentár.