Jednou z najväčších chýb, ktoré som urobil počas môjho ročného pobytu na Taiwane, bolo to, že som sa stretával s ľuďmi individuálne. Raz som sa stretol s jedným kamarátom alebo kamarátkou, potom s druhým, a neskôr zase s iným. Zvyčajne to bolo stretnutie mňa a jedného ďalšieho človeka – či už to bolo rande, alebo nie.

Čo som urobil v Taiwane iba niekoľko krát a mal som to robiť častejšie, bolo spájať ľudí. Pozvať naraz viacerých mojich kamarátov a zoznámiť ich. V minulosti som to urobil mnoho krát. Zoznámil som ľudí, ktorí z daného zoznámenia profitovali. Tí ľudia boli vždy za to zoznámenie vďační. A vďační boli mne.

Prečo by si sa mal stať konektorom

Keď sa so svojimi kontaktmi podelíš s niekým iným – a predovšetkým ak z toho nového kontaktu daný človek môže istým spôsobom profitovať – je to to isté, ako by si sa podelil o tabuľku čokolády. Veľkej. Niečo, čo je iba tvoje, nenecháš iba pre seba. Je to prejav tvojej veľkorysosti, tvojho sebavedomia, vodcovstva a myslenia prebytku.

Spájanie ľudí je prejavom tvojej veľkorysosti

Je to prejav tvojej veľkorysosti, pretože sa delíš o niečo, čo bolo doteraz iba tvoje. Daný človek toho človeka, ktorého predstavuješ, predtým nepoznal a teda k nemu nemal prístup. Vďaka tebe ten prístup má a môže z neho ťažiť vo svoj prospech. V ideálnom prípade daným zoznámením získajú obe strany, nie iba jedna.

Spájanie ľudí je prejavom tvojho sebavedomia

Je to prejav tvojho sebavedomia, pretože sa nebojíš toho, že tým, že sa o daný kontakt podelíš s niekým iným, ty o niečo prídeš alebo niečo stratíš. Si si vedomý svojej hodnoty a toho, že stále máš čo ponúknuť.

Spájanie ľudí je prejavom tvojho myslenia prebytku

Je to prejav tvojho myslenia prebytku, pretože vieš, že nemá zmysel držať všetko, čo má podľa teba hodnotu, iba pre seba, a pred ostatnými to schovávať. Rozumieš tomu, že keď zoznámiš dvoch svojich kamarátov, neznamená to, že ty o ich kamarátstvo prídeš.

Spájanie ľudí je prejavom tvojho vodcovstva

Je to prejav tvojho vodcovstva, pretože berieš situáciu do svojich rúk a aktívne sa snažíš pozitívne ovplyvniť život ľudí z tvojho okolia. Je to správanie lídra, ktorý neberie, ale dáva, a ide pozitívnym príkladom.

Aké iné pozitívne následky má spájanie ľudí?

Spájanie ľudí zvýši tvoj vplyv

V dnešnej prepojenej dobe všetci dobre vieme, že konexie majú obrovskú hodnotu. Čím viac ľudí poznáš, tým lepšie. Čím majú väčší vplyv, tým lepšie. Lenže niekedy nie je jednoduché nových ľudí spoznať, a jedným z najlepších spôsobov ako sa zoznámiť, je cez osobné odporučenie.

Ľudia podvedome vedia, že osobné kontakty sú veľmi hodnotné, preto keď sa s niekým podelíš o svoj osobný kontakt, budú ti vďační. Budú mať podvedome pocit, že sú tvojimi dlžníkmi. A keď má niekto pocit, že ti niečo dlží, bude teba a tvoje aktivity podporovať viac, ako keby si pre neho v minulosti nič neurobil. Tvoj vplyv porastie.

Keď má niekto pocit, že ti niečo dlží, bude teba a tvoje aktivity podporovať viac, ako keby si pre neho v minulosti nič neurobil. Tvoj vplyv porastie.

Spájanie ľudí zvýši tvoju hodnotu

Fakt, že si ochotný sa podeliť o niečo tak hodnotné ako tvoje osobné kontakty, automaticky zvýši v očiach ľudí tvoju hodnotu. Nie si niekto, kto si necháva všetko iba pre seba. Si ochotný podeliť sa a nezištne pomôcť iným. Tvoja hodnota rapídne stúpne.

Spájanie ľudí ti umožní získať nové kontakty

Ak ty niekomu pomôžeš, ten druhý človek bude mať akúsi túžbu vrátiť ti to. Preto, ak sa vyskytne príležitosť, kedy daný človek bude mať kontakt na niekoho, kto by mohol byť pre teba hodnotný, daný človek ti to podľa všetkého vráti a s radosťou ťa s jeho hodnotným kontaktom zoznámi.

Spájanie ľudí urobí tvoj život plnším

Stretávať sa zakaždým iba s jedným človekom môže byť časom nudné. Viac ľudí, viac zábavy, hovorí sa, a presne to dosiahneš, keď svojich kamarátov zoznámiš. Máš tak možnosť vytvoriť akúsi partiu, ktorá sa bude stretávať pravidelne. V Južnej Kórei som podobnú partiu mal, v Taiwane nie – a ver mi, že mi to počas môjho pobytu v Taiwane skutočne chýbalo.

Spájanie ľudí ťa urobí šťastnejším

Je iba málo vecí, ktoré dokážu človeka vnútorne naplniť. Urobiť jeho život zmysluplným. Urobiť niečo nezištne pre niekoho druhého je jednou z tých vecí, ktoré ťa vnútorne naplnia a urobia o kúsok šťastnejším. Neveríš? Vyskúšaj to a uvidíš sám.

Záver

Vždy, keď som zoznámil dvoch ľudí, ktorí sa predtým nepoznali, a ktorí z daného zoznámenia profitovali, boli mi obaja vďační. Ich dôvera voči mne sa zvýšila, či už si to uvedomovali, alebo sa to udialo všetko iba v ich podvedomí.

Zo zoznámenia dvoch vhodných ľudí budeš profitovať aj ty. Nemal by to však byť ten hlavný dôvod, prečo daných ľudí zoznámiš. Je to iba pozitívny následok tvojho konania, nie tvoja hlavná motivácia alebo cieľ. Vtedy bude efekt daného zoznámenia najsilnejší a profitovať z neho budú všetky tri strany.

Aké sú tvoje skúsenosti?

Bol si v minulosti konektorom? Koho si zoznámil a ako z toho profitovali? Videl si pozitívny následok svojho konania? Budem rád, ak sa so mnou podelíš o svoju osobnú skúsenosť do komentárov pod článkom.

– Lubo Jurík, 5. novembra 2016, Taipei, Taiwan

Chceš byť sám sebe pánom či paňou?

vyše 1200 ľudí pravidelne dostáva nové články zo SámSebePán.sk zadarmo priamo do svojej emailovej schránky. Pridaj sa k nim a buď medzi prvými, ktorí si nové články prečítajú.


Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje osobné skúsenosti? Napíš mi do diskusie nižšie. Odpovedám na každý komentár.