Má o mňa záujem veľa dievčat. Keď sa ale nejaké dievča skutočne páči mne, vždy to pokašlem a skončí to pritom, že sme iba kamaráti a nič viac. Prečo? Čím to je, že keď vidím dievča iba ako zábavu alebo ako dobrú spoločnosť, ale nechcem s ňou vážny vzťah, tak to dievča vždy získam, často v priebehu iba niekoľkých dní. A čím to je, že keď vidím nejaké dievča ako potenciálnu priateľku, tak to vždy skončí pritom, že si ma zaradí medzi kamarátov a nedostaneme sa ani len k puse.

Naposledy sa mi to stalo pred rokom v Južnej Kórei. Teraz sa mi to stalo znova tu v Taiwane. Síce som sa odvtedy o dosť posunul a vyzerám lepšie a mám väčšie sebavedomie, očividne stále robím niečo (alebo mnoho vecí) zle. Ak máš podobné problémy ako ja, čítaj ďalej. Možno ti tento článok otvorí oči.

Chyby, ktoré robím, keď sa mi nejaké dievča naozaj páči

Neviem odlíšiť aké správanie ženy priťahuje a aké ich odpudzuje

Toto je častým problémom dobrých chlapcov. Myslia si, že si milým a pozorným správaním dané dievča získajú, ale robia presný opak – znižujú v jej očiach svoju hodnotu a atraktivitu. Viac v ďalších bodoch.

Robím pre ňu príliš veľa

Rád robím drobné veci pre ľudí, na ktorých mi záleží. A keď sa mi nejaké dievča naozaj páči, robím to tiež. Zvyčajne tieto drobnosti dané dievča potešia, to je fakt, ale taktiež znížia moju hodnotu. Vyznie to totiž akoby som sa snažil si ju kúpiť (EN). Akoby moja hodnota bola menšia ako tá jej (EN). A to platí aj v prípade, že sa bavíme naozaj o drobnostiach – žiadne drahé večere či zlaté náramky, ale možno jedna ruža, uvarená večera alebo osobne vybraná knižka. Ja rád dávam a rád vyčarím ľuďom na tvári úsmev, ale pri romantických vzťahoch to hrá jednoznačne proti mne – pretože to znižuje moju hodnotu a vytvára dojem, že chcem zúfalo vzťah (alebo sex) s hocikým.

Som až príliš dostupný

V tomto prípade hrá to, že som sám sebe pánom, proti mne. Sám sa totiž rozhodujem, kedy budem pracovať a kedy nie. Viem si urobiť voľno hocikedy, či v sobotu poobede, alebo v utorok ráno. A keď sa mi páči dievča, ktoré takúto voľnosť nemá a ktoré nemá veľa voľného času, zvyčajne súhlasím so všetkým, čo navrhne. Pretože viem, že ona nemá čas hocikedy, ale ja áno. Lenže mnoho štúdií dokazuje, že nebyť vždy dostupný pomáha zvyšovať atraktivitu daného človeka (EN). To, čo je menej dostupné, je vždy brané ako vzácnejšie.

Nehovorím o iných dievčatách

Zvyčajne, keď nejaké dievča neberiem ako materiál na vzťah, nemám problém hovoriť s ňou o iných dievčatách. Napríklad o tom, že som mal deň pred tým rande, alebo že sa mi nejaké dievča páči. Z nejakého dôvodu ale, keď sa mi dané dievča naozaj páči, takéto veci prestanem hovoriť. Prečo? Podľa všetkého preto, že sa bojím toho, že sa jej to nebude páčiť a že ju to odo mňa odradí, pretože si bude myslieť, že som player či playboy.

Lenže opak je pravdou. To, že chodím von a komunikujem s inými dievčatami znamená, že je o mňa záujem (EN). Že nie som zúfalý a nehľadám nasilu akýkoľvek vzťah. Taktiež to hovorí o tom, že nemám problém so svojou sexualitou a že som sebavedomý – vedomý si svojej hodnoty.

Taktiež, tu opäť platí to, čo v predchádzajúcom bode. To, čo je až príliš dostupné, nemá takú veľkú hodnotu ako to, čo možno dostupné čoskoro nebude (pretože možno skončím s iným dievčaťom). To, že si je to dievča isté, že sa mi páči, tiež znižuje moju atraktivitu, pretože to rozhodnutie je na nej. Pokiaľ ona vie, že mám aj iné možnosti a som ochotný ísť inam, pokiaľ nedostanem to, čo chcem, od nej, moja atraktivita stúpa (EN). Ja som odrazu totiž ten, ktorý si môže vyberať, a to zvyšuje jej záujem o to, aby som si vybral ju.

Až príliš sa sústredím na jednu osobu

Experti na „balenie báb“ tento fenomén nazývajú one-itis (EN), teda „chorobu jednej osoby“. Keď sa človek až príliš zameriava iba na jednu osobu, dáva jej až príliš veľkú hodnotu, a tým zbytočne zvyšuje svoje očakávania, ktoré zbytočne zvyšujú jeho nervozitu a zmenia jeho správanie, a to zvyčajne všetko pokašle.

Väčšinou, keď mi na dievčati až tak nezáleží, to dievča získam. Akonáhle ale chcem niečo viac ako iba sex či zábavu či vzťah bez záväzkov, keď sa mi dané dievča páči natoľko, že o nej premýšľam ako o potenciálnej partnerke, pokašlem to. Problémom je to, že o danom dievčati premýšľam ako o potenciálnej priateľke ešte skôr ako spolu máme sex. A v tom prípade zvyčajne k sexu nikdy nedôjde.

Nemám dostatočné sebavedomie

Jednoznačne som na tom so sebavedomým tisíc krát lepšie ako pred pár rokmi, či dokonca pred rokom. Vyzerá to ale tak, že stále mám na čom pracovať a čo zlepšovať. Viem, že sa mnohým dievčatám páčim. Tiež verím tomu, že nevyzerám až tak zle. Odkedy pravidelne cvičím, vyzerám lepšie a cítim sa lepšie. Hlavne v Ázii ma mnohé dievčatá (a mnohí chalani) berú ako ideál (vysoký, štíhly, úzka tvár, špicatý nos). Handsome je tu skoro moje stredné meno.

Ale aj napriek tomu, keď prídem do kontaktu s dievčaťom, ktoré sa mi naozaj páči, na toto všetko zabudnem. Zabudnem na to, že vyzerám dobre. Zabudnem na to, že mám čo ponúknuť. Zabudnem na to, že som super človek a osoba. Zabudnem na to, že viem dievča vo vzťahu uspokojiť, či v spálni, alebo mimo nej. Môj problém je ten, že sa s dievčatami, ktoré sa mi naozaj páčia, ku vzťahu ani nedostanem, takže to, čo je na mne naozaj skvelé, vlastne ani nikdy nemajú šancu zažiť.

Chcem to až príliš

Niekedy stačí iba jedna malá chyba a je po potenciálnom vzťahu. Tým môže byť napríklad pokus o bozk príliš skoro alebo v nevhodnú dobu. Napríklad vtedy, keď sa na to dané dievča ešte necíti alebo keď to neočakáva (napríklad bozk na líce ako pozdrav, keď dovtedy ste sa vždy iba objali). To môže spôsobiť u daného dievčaťa negatívnu reakciu a tá môže spôsobiť to, že ťa odrazu začne brať inak. Možno si pomyslí, že chceš iba sex, alebo že ideš na to príliš rýchlo, alebo že nemáš so vzťahmi dostatočné skúsenosti. Možno začne premýšľať nad tým, že si zúfalý a chceš to (vzťah alebo sex) až príliš.

Nie som tak úspešný ako ona

Toto samozrejme neplatí vždy a pre všetky ženy, ale naposledy to podľa všetkého zohralo určitú rolu. Ona je úspešná podnikateľka a úspešná športovkyňa. Tiež podľa všetkého zarába viac ako ja. Áno, presne viem, čo budete hovoriť. Že pokiaľ o mňa kvôli môjmu menšiemu úspechu nemá záujem, je povrchná a mal by som si radšej nájsť niekoho iného. Ja s tým ale jednoznačne nesúhlasím.

Pre mňa, ona jednoznačne vyniká popri iných dievčatách, ktoré som stretol. Viac sa zhoduje s mojim ideálom ženy, akú by som chcel mať za partnerku. Lenže z jej pohľadu, ja jednoznačne nevynikám medzi inými chlapmi, ktorí majú o ňu záujem. Ja si lepšie ako ona momentálne vybrať nemôžem. Ona si ale lepšie ako ja, z jej pohľadu, vybrať môže. Môže si vybrať niekoho, kto je úspešnejší ako ja. Niekoho, kto je lepšie finančne zabezpečený, a teda niekoho, kto je schopný sa o ňu a o ich budúcu rodinu lepšie postarať.

Čo s tým mienim urobiť

Pokiaľ nezmeníš svoje správanie, nemôžeš očakávať iné výsledky.

Polovica úspechu je uvedomiť si, že máš problém. Mne je to teraz úplne jasné, a viem, čo musím urobiť.

O chvíľu mi v Taiwane vypršia víza. Nakoniec som sa ale rozhodol ešte neisť do Thajska – čo som mal pôvodne v pláne – ale ostať tu, v Taipei, dlhšie.

Mám jeden hlavný pracovný cieľ – dokončiť a spustiť môj online kurz Zarábaj Ako Pán™, ktorý ťa naučí zarábať peniaze na internete. Práce na ňom sú v plnom prúde a mám v pláne ho spustit do Vianoc.

A mám jeden osobný cieľ – stať sa naozaj atraktívnym chlapom. Takým, aby keď nabudúce stretnem dievča, ktoré sa mi naozaj páči, uspejem. Taipei je skvelým miestom na to, aby som mohol pracovať na oboch týchto cieľoch zároveň a pretu ostávam dlhšie.

Čo to znamená pre teba

Možno aj ty máš podobný problém. Možno nemáš problém zbaliť dievča a zobrať ju so sebou domov. A možno ti potom aj vyvoláva a vypisuje. Ale akonáhle sa ti nejaké dievča naozaj páči, zrazu sa správaš úplne inak a kvôli tomu to dievča nezískaš. Možno robíš rovnaké chyby ako ja. V tom prípade dúfam, že ti tento článok trochu otvoril oči, a keď nabudúce spoznáš dievča, ktoré sa ti páči, nestaneš sa iba jej ďalším kamarátom, ale získaš ju, so všetkým, čo k tomu patrí.

– Lubo Jurík, 23.11.2015, v Taipei, Taiwan

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje osobné skúsenosti? Napíš mi do diskusie nižšie. Odpovedám na každý komentár.

Chceš dostávať nové články zo Sám Sebe Pán™ emailom?

Pridaj sa k mnohým, ktorí pravidelne dostávajú nové články zo SámSebePán.sk zadarmo priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí si nové články prečítajú.

Kniha Láska k Aziatkám je konečne v predaji