Manifest moderného podnikateľa

Nespolupracujeme s každým, kto chce naše služby

Ako moderní podnikatelia nemáme povinnosť spolupracovať s každým, kto chce od nás to, čo ponúkame. Spolupracujeme s tými, s ktorými chceme. S tými, s ktorými máme totožné myslenie a videnie sveta. S tými, s ktorými si rozumieme. Máme možnosť si vybrať a tak si vyberáme.

Na obchodné stretnutia ideme preto, lebo chceme, nie preto, lebo musíme

Ako moderní podnikatelia na stretnutia nechodíme iba preto, lebo nás nejaký potenciálny klient zavolal. Ak máme záujem sa s daným človekom osobne stretnúť a máme tú možnosť, pokojne ideme. Ale ak nemáme záujem, stretnutie môžeme pokojne odmietnuť a naďalej komunikovať online. Čas je pre nás tá najdrahšia komodita a vždy si preto dobre rozmyslíme, komu ho venujeme. Ak to potenciálnemu klientovi nevyhovuje, má právo ísť za nejakým tradičným podnikateľom.

Nekomunikujeme cez telefónne hovory

Ako moderní podnikatelia vieme, že komunikácie cez telefón je podradný druh komunikácie, pretože vyrušuje, je reaktívna, sebecká, a zbytočne všetko komplikuje tým, že neumožňuje žiadny záznam o tom, o čom sa hovorilo a kto komu čo sľúbil. Preferujeme digitálnu písomnú komunikáciu – predovšetkým email – pretože emaily sú jednoducho manažovateľné, šetria čas, a informácie sa v nich nestratia a sú vyhľadateľné. Ak to potenciálnemu klientovi nevyhovuje, má právo ísť za nejakým tradičným podnikateľom.

Máme svoje Prečo

Ako moderní podnikatelia vieme, prečo robíme to, čo robíme. Prečo podnikáme, čo tým chceme dosiahnuť a ako chceme pomôcť druhým. Hlavným cieľom nášho podnikania nie sú peniaze, ale obohatenie životov druhých ľudí. Áno, aj peniaze sú výsledkom našej práce, ale nie sú dôvodom toho, prečo robíme to, čo robíme.

Naši zamestnanci sú pre nás najdôležitejší

Ako moderní podnikatelia vieme, že naši zamestnanci sú pre naše podnikanie to najdôležitejšie, čo máme. Bez spokojných zamestnancov totiž nemôžu byť spokojní ani zákazníci alebo klienti, a bez spokojných zákazníkov a klientov nemôže byť spokojný ani majiteľ firmy, ani prípadný investori.

Podnikáme v rámci pravidiel

Ako moderní podnikatelia vieme, že je lepšie venovať svoju energiu budovaniu svojho biznisu a svojim zákazníkom či klientom, ako snažením sa o obchádzanie zákonov či sústredením sa na nekalé obchodné praktiky.

Nepracujeme pre štát

Ako moderní podnikatelia nepracujeme pre štát, pretože vieme, že Slovenský štát používa nekalé praktiky a neustále zhoršuje podnikateľské prostredie, pričom peniazmi z našim daní buď plytvá na hlúposti, alebo ich doslova rozkráda.

Držíme spolu a pomáhame si navzájom

Ako moderní podnikatelia vieme, že spolu zájdeme ďalej, ako každý zvlášť. Nejdeme bezhlavo proti sebe, ale pomáhame si navzájom – a tak rastieme spoločne. Nemáme problém radiť a pomáhať ostatným, pretože vieme, že sa nám to v budúcnosti niekoľkonásobne vráti. A keby aj nie, neprekáža nám to. Nemáme očakávania.

 

25.7.2016, Lubo Jurík, Zarábaj Ako Pán™

[kodex_post_like_buttons]