Najčastejšie otázky a odpovede
ohľadom kurzu Zarábaj Ako Pán™

Otázky ohľadom kurzu

Ale ja nie som programátor/grafik/marketér. Je tento kurz naozaj pre mňa? +

Áno, je. Pokiaľ vieš tvoriť grafiku alebo programovať, je to super a určite sa ti to zíde. Ale pokiaľ nie, nič sa nedeje. Existuje množstvo spôsobov ako sa dá na internete zarobiť a nemusíš byť práve grafikom či programátorom.

Je tento kurz iba pre úplných začiatočníkov? +

Kurz je tvorený s prihliadnutím na úplných začiatočníkov, ktorí nemajú úplne žiadne skúsenosti s online podnikaním či prevádzkovaním vlastnej web stránky. V kurze ale prejdeme postupne od úplných základov až k pokročilejším témam, takže kurz je jednoznačne hodnotný aj pre tých skúsenejších, ktorí hľadajú nové spôsoby ako zarobiť online, alebo ktorí chcú zvýšiť svoje zárobky tým, čomu sa už venujú.

Aké zárobky sú očakávateľné na začiatkoch? Kedy ma to dokáže reálne uživiť? +

Toto všetko záleží od teba. Ja ti neviem garantovať, kedy zarobíš prvé eurá, pretože to je niečo, čo ja nedokážem ovplyvniť. Kurz Zarábaj Ako Pán™ nie je ani o multilevel marketingu (MLM), ani o iných pochybných taktikách, kde ti predajcovia garantujú veľké výnosy bez skoro žiadnej práce.

Ak chceš zarábať cez internet, musíš do toho vložiť svoju energiu, čas a pot. Bez toho to nejde. Ak očakávaš, že si kúpiš online kurz a zrazu začneš zarábať, musím ťa sklamať. V tom prípade tento kurz nie je pre teba.

Ak si ale ochotný pracovať na sebe a makať, tak vieš začať zarábať cez internet už do niekoľkých týždňov či mesiacov. Samozrejme v závislosti na tom, čo ovládaš teraz, ako veľmi po tom zarábať online túžiš a koľko si ochotný tomu venovať času.

Akou formou bude kurz prebiehať? +

Kurz prebieha online a je plne automatizovaný. To znamená, že sa do kurzu (sekcie pre členov) môžeš prihlásiť kedykoľvek ti to bude vyhovovať. Kurz je rozdelený do mnohých sekcií a lekcií, ktoré nasledujú postupne.

Musím mať živnosť/s.r.o. na to, aby som si mohol urobiť tento kurz? +

Absolútne nie. V samotnom kurze hovorím aj o založení slovenskej živnosti či spoločnosti s ručením obmedzeným, ale ich založenie odporúčam až neskôr, zvyčajne až potom ako začneš zarábať a založenie živnosti/s.r.o. je naozaj nevyhnutné.

A čo v prípade, že nemám na rozbeh svojho podnikania veľa peňazí? +

V tom prípade je tento kurz presne pre teba! Celý kurz je tvorený tak, aby ťa naštartovanie tvojho online podnikania stálo čo najmenej peňazí. Áno, niekedy v kurze odporúčam iné produkty, ktoré nie sú zadarmo, ale robím tak iba vtedy, keď viem, že daná investícia je toho hodná a niekoľkonásobne sa ti vráti. Vždy, keď ti odporučím nejaký prémiový produkt, ti taktiež navrhnem aj alternatívu, ktorá je skoro alebo úplne zadarmo.

Aké znalosti sú potrebné k práci cez internet/digitálnemu nomádstvu? +

Znalosti nepotrebuješ úplne žiadne, pretože všetko sa dá naučiť. Práve preto som vytvoril kurz Zarábaj Ako Pán™, aby som to najdôležitejšie ľuďom popísal a umožnil im tak začať pokojne aj úplne od nuly.

Podnikanie cez internet sa samozrejme “točí” okolo web stránok a okolo sociálnych médií, takže keď sa preň rozhodneš, budeš spravovať svoju vlastnú web stránku, budeš písať vlastné články alebo nahrávať videá a budeš aktívny na sociálnych médiách – čo už si aj teraz, takže vidíš, niečo už ovládaš.

Cena kurzu mi príde vysoká. +

Opýtam sa ťa jednu vec. Koľko by si rád zarábal mesačne zo svojho nového online podnikania? 100 € mesačne? 300? 1000? Alebo ešte viac?

Pokiaľ vďaka kurzu Online biznisom k osobnej slobode začneš zarábať čo i len 100 € mesačne, peniaze, ktoré si do kurzu investoval, sa ti vrátia mnohonásobne.

Je náročne zarábať 100 € mesačne cez internet? Absolútne nie. Zarábať pravideľne 1000 alebo 2000 € už náročnejšie je a chvíľu ti také podnikanie vybudovať potrvá, ale zarábať vďaka internetu 100 € mesačne je relatívne jednoduché a dokáže to každý. A tým myslím úplne každý - či si študent, žena na materskej alebo chlap tesne pred dôchodkom.

Je obsah kurzu iný ako informácie, ktoré viem nájsť zadarmo na internete? +

Všetky informácie v kurze Zarábaj Ako Pán™ sú z mojej hlavy. Ani v kurze a ani v žiadnom z mojich článkov či videí nenájdeš doslova preložené informácie zo zahraničných zdrojov - ako to na Slovensku bohužiaľ robí mnoho iných informačných webov.

Samozrejme, že sa vzdelávam a študujem, ale všetok obsah je vždy mojím výtvorom. Kombináciou informácií, ku ktorým som sa v minulosti dostal, a mojich osobných skúseností.

Áno, v dnešnej dobe je možné nájsť hocijaké informácie na internete úplne zadarmo, prípadne v knihách. Máš však stovky a stovky hodín voľného času, aby si vyhľadával všetky potrebné informácie, čítal si stovky článkov a desiatky kníh, a potom dával všetky tieto informácie dokopy a vytváral z nich svoj vlastný akčný plán?

Chceš stráviť niekoľko rokov iba získavaním skúseností? Alebo chceš, aby ti niekto všetky tieto informácie poskytol v jednoduchej, logickej forme, a naviedol ťa tým správnym smerom?

Ceníš si viac svoje peniaze, alebo svoj čas?

Ako príklad si povedzme, že cesta do práce ti trvá 30 minút. To je hodina denne, ktorú stráviš neproduktívne v aute či mestskej hromadnej doprave. Ak začneš zarábať cez internet a nebudeš musieť dochádzať do práce - pretože k počítaču to budeš mať 5 krokov - denne ušetríš hodinu svojho času. To je 20 hodín každý mesiac, pretože mesiac má 20 pracovných dní. Ročne takto získaš späť až 250 hodín, čo je viac ako 10 dní!

Uvedomuješ si, že každý rok stráviš 10 dní iba cestou do práce a z práce? Koľko si ochotný dať za to, aby si týchto 10 dní získal späť? A čo by si urobil s daným voľnom, ktoré by si získal? Cestoval by si na nejakú tropickú dovolenku? Strávil daný čas so svojou ročnou dcérkou? Konečne sa naučil cudzí jazyk? Alebo niečo úplne iné?

Ja ti pomôžem získať späť čas, čo s ním ty urobíš je už na tebe.

Pre koho tento kurz nie je? +

Možno, keď ti niekto povie o zarábaní cez internet, ako prvé ti napadnú pofidérne predajné stránky plné fotografií drahých áut a hodiniek, ktoré ti sľubujú obrovské zisky iba v priebehu niekoľkých mesiacov. Možno, keď ti niekto povie o zarábaní cez internet, napadne ti stávkovanie či gambling. A možno multi-level marketing. Zarábaj Ako Pán™ však nie je ani jedným z nich.

Zarábaj Ako Pán™ nie je o multi-level marketingu (MLM)

Multi-level marketing odsudzujem, pretože hlavnou motiváciou pri MLM je predať. To je hlavná motivácia všetkých predajcov - ich vlastný zisk. Kvalita samotného produktu či služby, ktorú predávajú, je až druhoradá - či často krát dokonca úplne nepodstatná.

Verím v to, že cieľom podnikania by mala byť v prvom rade schopnosť a ochota pomôcť iným. Predať niekomu nevýhodné životné poistenie, pretože zaň dostaneš krásnu províziu, mi do mojej vidiny sveta nezapadá.

Zarábaj Ako Pán™ nie je zázračný návod ako rýchlo zbohatnúť

Schémy, ktoré od teba očakávajú veľkú počiatočnú investíciu s vidinou ešte väčšieho zisku iba o pár mesiacov, sú minimálne pofidérne, ak nie doslova nelegálne. Ja ti nesľubujem, že ťa môj kurz urobí bohatým zo dňa na deň. To ani nie je mojim cieľom. Mojim cieľom je dať ti možnosť vybudovať si svoj život podľa svojich predstáv a stať sa skutočne slobodným.

Aké spôsoby zarábania cez internet existujú? +

Existuje množstvo legálnych a etických spôsobov zarábania cez internet

 • Freelancing - predaj digitálnych služieb (napríklad písanie článkov, administrácia web stránky či internetového obchodu, virtuálna asistencia a mnoho iných)
 • Predaj digitálnych produktov (ebooky - elektronické knihy, webináre - elektronické semináre, online kurzy, členské sekcie, audio nahrávky, videá a podobne)
 • Zisk z banerovej reklamy cez Google Adsense
 • Zisk z reklamy na Youtube
 • Affiliate marketing - sprostredkovanie predaja produktov či služieb iných osôb či firiem
 • Dropshipping - sprostredkovanie predaja fyzických produktov, ktoré nevlastníš, ale predávaš
 • Predaj softvéru a softvérových častí (aplikácie na Android či iPhone, web stránky, témy, pluginy a podobne)
 • Predaj grafiky a fotografií
 • Prenájom online služby (SAAS - Software As A Service)
 • Sponzoring a platené partnerstvá
 • Publikovanie platených článkov na svojom blogu či web stránke
 • A mnoho iných...

Aký spôsob zarábania si vyberieš je na tebe. Niektorí digitálni nomádi a online podnikatelia využívajú naplno iba jeden spôsob zarábania cez internet, iní používajú aj tri alebo štyri rôzne spôsoby naraz. Ja sám využívam niekoľko z nich (predaj služieb, predaj digitálnych produktov, predaj kníh a iných fyzických produktov, predaj online služieb, affiliate marketing a čoskoro aj predaj softvéru).

Výber spôsobu, akým budeš zarábať, je iba na tebe, na tvojich schopnostiach a na tom, čo ťa baví.

Je kurz zameraný na jeden určitý druh online podnikania, alebo si môžem vybrať v čom budem podnikať? +

Kurz nie je zameraný iba na jeden typ/spôsob podnikania. Verím totiž tomu, ze každý človek má svoje vlastné kvality a taktiež, že každého baví a napĺňa niečo iné. Preto dávam členom voľnú ruku v tom, pre čo sa rozhodnú. V kurze je popísaných viacero hlavných spôsobov zarábania (freelancing, affiliate marketing, predaj fyzických produktov, predaj digitálnych produktov).

Je kurz spíše určený Slovákům nebo je jedno, že jsem z Čech? +

Členmi kurzu je aj asi 10-15% Čechov. Pri 90% obsahu je jedno, či je člen kurzu zo Slovenska alebo z Čiech. Jediný obsah, kde je relevantnost trochu väčšia na Slovensko je v niekoľkých lekciách, kde sa spomínajú konkrétne slovenské zákony - napríklad pri zakladaní firmy. Avšak vďaka tomu, ze našimi členmi sú aj Česi, môžeš sa poradiť priamo s nimi - či už v komentároch pod každou lekciou, alebo v našej súkromnej Facebook skupine.

Je členstvo v kurze anonymné? +

To, či si členom kurzu alebo nie, nikde nezverejňujeme.

Počas objednávky musíš kvôli vystaveniu faktúry zadať celé svoje meno, ale tento tvoj osobný údaj bude použitý iba pre vybavenie tvojej objednávky.

Počas registrácie v členskej zóne si môžeš vybrať, či sa v kurze bude pre ostatných členov kurzu zobrazovať celé tvoje meno, tvoje krstné meno, alebo tvoja prezývka (ktorá môže byť akákoľvek).

Pri komentovaní v diskusii si taktiež môžeš zvoliť svoje meno, alebo prezývku.

Viac informácií o ochrane osobných údajov nájdeš v sekcii Ochrana osobných údajov.

Otázky ohľadom objednávky

Ako mám vytvoriť objednávku? +
 • Vyber si balík, o ktorý máš záujem, v tabuľke vyššie.
 • Klikni na tlačidlo Pridať do košíka. To pridá daný produkt do tvojho nákupného košíka a presmeruje ťa do eshopu Sám Sebe Pán, kde budeš môcť dokončiť objednávku úplne rovnako, ako keď objednávaš v hocijakom inom internetovom obchode.
 • Zaplatiť môžeš platobnou alebo kreditnou kartou, online bankovým prevodom, či dokonca Bitcoinmi.
 • Prístup ku kurzu získaš okamžite po úspešnom dokončení objednávky. Faktúra a prihlasovacie údaje ti prídu na tvoju emailovú adresu zadanú počas objednávky.
Je platba kartou bezpečná? +

Samozrejme. Používame GoPay, najpoužívanejší platobný systém v Českej republike. Celý objednávkový proces prebieha cez zabezpečenú, šifrovanú komunikáciu (https://) - ktorú používajú aj banky.

Môžem si dať tento kurz do firemných nákladov? +

Áno, pokiaľ už máš živnostenský list alebo vlastníš svoju spoločnosť, tento kurz si môžeš uplatniť vo svojich nákladoch ako položku na vzdelávanie.

Ako je to pri nákupe do zahraničia? Musím platiť DPH? +

Nie, DPH ti účtovaná nebude. Od 1. júla 2019 pri nákupoch zo zahraničia neúčtujeme žiadnu DPH na základe osobitnej úpravy MOSS, ktorá nadobudla platnosť 1. januára 2019.

Mám inú otázku
Nemám otázky. Poďme na to!