Žiadne produkty v košíku.

Odporúčané knihy

Odporúčam

Knihy

Tieto knihy som sám prečítal a veľmi ich odporúčam.

Žánre: podnikanie, osobnostný rast, šťastie, vnútorný pokoj, cestovanie, digitálne nomádstvo

 

K certu s tim - jdeme na to! (Richard Branson)

K čertu s tým, poďme na to – Richard Branson (v češtine)

Richard Branson, multibilionár a majiteľ viac ako 400 rôznych firiem, v tejto krátkej knižke píše o jeho životných skúsenostiach s podnikaním, no hlavne so začínaním nových projektov. Fráza „K čertu s tým, poďme na to“ sa stala akýmsi hlavným motom Richarda Bransona, ktorý sa nebojí ísť do podnikania ani vtedy, keď to vyzerá ako veľký risk, alebo keď s daným podnikaním nemá žiadne skúsenosti. Túto knižku odporúčam každému, kto potrebuje motiváciu a nakopnutie k tomu, aby sa konečne pustil do svojho projektu, nad ktorým dlho iba premýšľa.

 

Umenie zit nekonvencne (Chris Guillebeau)

Umenie žiť nekonvenčne – Chris Guillebeau (v slovenčine)

Táto knižka bola pre mňa jednou z tých najväčších inšpirácií, ktoré ma posunuli smerom k nezávislosti, cestovaniu, digitálnemu nomádstvu a všeobecne k robeniu toho, čo ma baví a robí šťastným, a čo môže pomôcť či inšpirovať aj iných. Túto knižku odporúčam úplne každému, kto nie je vo svojom živote šťastný a nevie prečo. Tiež každému, kto nevie, čo chce so svojim životom robiť, alebo čo chce dosiahnuť. Má totiž potenciál zmeniť nie len tvoj pohľad na svet, ala aj tvoj život.

 

Ctyrhodinovy pracovni tyden (Timothy Ferriss)

Štvorhodinový pracovný týždeň – Timothy Ferriss (v češtine)

Prevratná knižka a bilbia každého jedného digitálneho nomáda. V tomto svetovom NYT bestselleri hovorí Tim Ferriss o tom, ako si vytvoriť životný štýl, ktorý bude slúžiť tebe a tvojich životným cieľom. O tom, ako pracovať menej, ale efektívnejšie. Ako si vytvoriť podnikanie, ktoré ťa oslobodí od zamestnania a umožní ti venovať sa svojim koníčkom a záľubám, cestovaniu, alebo svojej rodine a kamarátom.

 

Neistota – Jonathan Fields (v angličtine)

Skvelá knižka pre každého, kto má problémy s prokrascináciou, ktorej základom je strach z neznáma a neistoty. Každý, kto zažína svoje vlastné podnikanie, takýto strach zažíva, a mnohých to zbrzdí na toľko, že svoj projekt buď nikdy zo strachu nezačnú, alebo začnú, ale nikdy ho nedokončia. Jonathan v knižke hovorí o efektívnym spôsoboch, ako so strachom z neistoty bojovať a úspešne ho zdolať.

 

Work the system – Sam Carpenter (v angličtine)

Skvelá knižka pre každého, kto buduje svoj vlastný biznis, ale nechce byť jeho otrokom. Pre každého, kto chce zarábať viac peňazí, ale pracovať menej. Táto knižka jednoznačne zmenila môj pohľad na podnikanie. Vďaka nej som totiž pochopil ako fungujú veľké a úspešné firmy, čo robia inak ako malý podnikatelia, a čo musím urobiť ja preto, aby aj moja firma mohla začať rásť a zarábať viac, zatiaľ čo ja budem pracovať menej.

 

GTD - Umenie byt produktivny bez stresu (David Allen)

GTD – Umenie byť produktívny bez stresu – David Allen (v slovenčine)

Túto knihu som prvý krát nedočítal. Bol som vtedy dosť mladý a môj biznis bol jeden veľký chaos, ale myšlienky v tejto knihe boli pre mňa až príliš radikálne. Keď som túto knihu ale zobral do rúk o niekoľko rokov neskôr, bolo to niečo úplne iné. GTD – Umenie byť produktívny bez stresu je akýmsi základom modernej produktivity a organizácie. Na základe tejto knihy bolo napísaných množstvo článkov, z ktorých si mnohé možno aj čítal. Pokiaľ máš s organizáciou problém, stále riešiš nejaké papiere a nemáš v ničom systém, táto kniha ti určite pomôže. Ušetrí ti nie len kopec času, ale aj stresu.

 

Startup za pakatel (Chris Guillebeau)

Startup za drobné – Chris Guillebeau (v češtine)

Skvelá, nenáročná, inšpiratívna knižka pre každého, kto chce začať podnikať. Chris v knihe poukazuje na to, že na rozbeh podnikania nie je potrebné mať veľa peňazí či veľké skúsenosti. Okrem mnohých inšpiratívnych príbehov úspešných malých podnikateľov v knižke nájdete aj tipy na to ako začať od nuly a s minimálnymi finančnými prostredkami.

 

Mysli a zbohatni (Napoleon Hill)

Mysli a zbohatni – Napoleon Hill (v slovenčine)

Moja biblia. Ak by si mal niekto prečítať iba jednu knihu za celý život, odporučil by som mu túto. Ja sám som ju prečítal asi 6 krát a vždy mi dala niečo nové. Taktiež som túto knihu daroval mojim biznis partnerom a mojej blízkej rodine. Tak veľmi v ňu verím. Mysli a zbohatni podľa všetkého zmení tvoj pohľad na svet. Ukáže ti, že je dôležité veriť si a myslieť pozitívne, ale taktiež ti povie, že to samé o sebe nestačí, a že treba naozaj chcieť a ísť si za tým, po človek človek túži. Vtedy sa to aj podarí. Prvá verzia Mysli a zbohatni bola vydaná ešte v roku 1937! a považuje sa za prvú knihu o sebazdokonaľovaní.

 

Nikdy nejez sam (Keith Ferrazzi)

Nikdy nejedz sám – Keith Ferrazii (v češtine)

Knižka, ktorá zmenila môj pohľad na networking – budovanie medziľudských vzťahov. Vždy som si totiž myslel, že sa nechcem nikomu vnucovať a preto som sa často vyhýbal situáciam, ktoré by iní ľudia mohli brať ako vnucovanie. Táto knižka mi pomohla pochopiť to, že je v poriadku udržiavať kontakt s ľuďmi, na ktorých ti záleží, ale taktiež s ľuďmi, ktorí ťa inšpirujú alebo sú v niečom výrazne lepší ako ty sám. Biznis sa v dnešnej dobe robí na báze priateľstiev. Čím viac ľudí poznáš, tým lepšie pre teba. Toto je fakt. Takto tá hra funguje. A či ju chceš hrať alebo nie, hráš ju tak či tak – preto ti odporúčam naučiť sa jej pravidlá a začať ju využívať vo svoj prospech.

 

Ako si ziskavat priatelov a posobit na ludi (Dale Carnegie)

Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí – Dale Carnegie (v slovenčine)

Ďalšia z knižiek, ktorá mi zmenila život. Pomohla mi pochopiť to, na čo ľuďom skutočne záleží v medziľudských vzťahoch. Že je potrebné počúvať a snažiť sa pochopiť toho druhého. Že je potrebné ľuďom venovať pozornosť počas toho, ako rozprávajú. Že je lepšie nehádať sa a riešiť konflikty rozumne, s nadhľadom. Táto knižka zlepší kvalitu nie len tvojich osobných vzťahov s rodinou a priateľmi, ale aj tvojich romantických vzťahov, či vzťahov v biznise a podnikaní.

 

Vyhoda spokojenosti (Shawn Achor)

Výhoda toho byť šťastný – Shawn Achor (v češtine)

Skvelá a zároveň aj vtipná knižka od autora, ktorý sa roky venuje štúdiu toho, ako sa pozitívne myslenie a šťastie podieľajú na úspechu ľudí. Táto kniha nie je žiadne woodoo ani motivačné hulá – všetko, o čom Shawn píše, je podložené mnohými vedeckými štúdiami. Pritom je knižka napísaná veľmi nevedeckým spôsobom, jednoduchým na pochopenie.

 

Soustredeni (Leo Babauta)

Sústredenie – Leo Babauta (v češtine)

 

How to be compassionate – Dalai Lama (v angličtine)

 

7 navykov skutocne efektivnych ludi (Stephen R. Covey)

7 návykov skutočne efektívnych ľudí – Stephen R. Covey (v slovenčine)

 

Sila zvyku (Charles Duhigg)

Sila zvyku – Charles Duhigg (v slovenčine)

 

Podnikatelsky mytus (Michael E. Gerber)

Podnikateľský mýtus – Michael E. Gerber (v slovenčine)

 

The Six Pillars of Self-Esteem – Nathaniel Branden (v angličtine)

Čauko, volám sa Lubo

Už 6 rokov som nezávislý na lokalite - živím sa prácou z môjho laptopu, nech sa nachádzam kdekoľvek. Doteraz som žil vo Veľkej Británii, Austrálii, Thajsku, Južnej Kórei, Malajzii, Vietname a na Taiwane, a cestoval a pracoval zároveň aj na Srí Lanke, Filipínach, v Singapure, Hong Kongu, Japonsku, Taliansku a Nemecku. Aktuálne žijem v prímorskom meste Da Nang vo Vietname.

Na blogu Sám Sebe Pán píšem o pozitívnom myslení, seba motivácii a prekonávaní samého seba, zatiaľ čo v podcaste (internetovej „rádio relácii“) sa zhováram s rôznymi inšpiratívnymi ľuďmi. Napísal som a publikoval knihu Láska k Aziatkám. Keď som v Európe, taktiež rád prednášam.