Peťo Hoferek, prezývaný aj Hogy, je 32-ročný chalan pôvodom z Liptovského Mikuláša, ktorý aktuálne žije v Rakúsku. Precestoval viac ako 50 krajín, z čoho vo väčšine z nich cestoval prevažne stopom. O svojich zážitkoch a lacnom cestovaní píše na svojom blogu hogy.sk, o lacnom cestovaní napísal knihu Okolo sveta s palcom hore a už druhý rok vlastní a prevádzkuje malé, nezávislé knižné vydavateľstvo Elist.

Náš rozhovor má trochu pomalší začiatok (možno aj preto, že sme ho nahrávali skoro ráno), no potom sa rozbehne a verím, že prináša mnoho zaujímavých informácií. Rozprávali sme sa o cestovaní stopom, vzťahoch na cestách, o iných kultúrach, o strachu z neznáma a o písaní a vydávaní kníh. Neváhaj a počúvaj, možno Peťo inšpiruje aj teba.

Sám Sebe Pán™ Podcast #05 s hosťom Peťom Hoferekom

Peťove projekty

Iné projekty spomínané v podcaste

  • Peťo Gregor – Na Balkán cez východnú Európu (1, 2)

Zdieľaj svoj názor

Páčil sa ti podcast? Vylepšil by si niečo? Daj mi vedieť do komentárov pod článkom.

– Lubo Jurík, 26. júla 2017, Bratislava

Máš k článku otázku alebo pripomienku?

Páčil sa ti tento článok? Chceš sa podeliť o svoje osobné skúsenosti? Napíš mi do diskusie nižšie. Odpovedám na každý komentár.

Chceš dostávať nové články a podcasty Sám Sebe Pán emailom?

Pridaj sa k mnohým, ktorí pravidelne dostávajú nové články a podcasty zo SámSebePán.sk zadarmo priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí si nové články prečítajú.

Kniha Láska k Aziatkám je konečne v predaji